За кордоном

У Польщі набули чинності закони про дистанційну роботу: що вони передбачають?

7 квітня 2023, 13:08Новини257

Этот материал также доступен на русском

У законодавстві закріпили поняття повністю дистанційного та “гібридного” формату роботи, які зможуть дати додаткову гнучкість рішень у випадку надзвичайних ситуацій, чергової епідемії, пожежі тощо

  • Посилання скопійованоlink copied

У Польщі набули чинності зміни до законодавства, якими врегулювали дистанційну роботу найманих працівників.

Видання RMF24, пише, що з 7 квітня набули чинності відповідні зміни до трудового кодексу, – повідомляє Прямий.

“Це важливий день для ринку праці у Польщі. Це наша відповідь на зміну тенденцій і потреби найманих працівників та роботодавців, які почали використовувати такий формат, що став поширений в умовах пандемії… Віддалена робота – це додаткові можливості, особливо для мешканців малих містечок”, – зазначила міністерка з питань родини та соціальної політики Марлена Малаг, додавши, що багатьом людям це спростить поєднання роботи та сімейного життя.

Зміни передбачають, зокрема, що працівники можуть працювати дистанційно повністю або частково – у місці, обраному найманим працівником, яке потрібно щоразу погоджувати з роботодавцем. Йдеться і про новації, як, наприклад, можливість компенсації за електроенергію, яку людина витрачає для роботи з власного обладання у власному помешканні.

У законодавстві закріпили поняття повністю дистанційного та “гібридного” формату роботи, які зможуть дати додаткову гнучкість рішень у випадку надзвичайних ситуацій, чергової епідемії, пожежі або підтоплення в офісі.

За працівниками закріплюється право час від часу працювати дистанційно через особисті обставини – до 24 днів на рік, із завчасним попередженням роботодавця.

Роботодавець не зможе відмовити у проханні про дистанційну роботу, наприклад, батькам, які мають дітей віком до 4 років, тим, хто наглядає за хворим родичем, вагітним жінкам.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?