У податковій розповіли, скільки підприємців встановили РРО

1 серпня 2023, 15:05Новини947

Этот материал также доступен на русском

Перевірки щодо коректної роботи касових автоматів будуть тривати до 1 жовтня. Далі підприємців почнуть штрафувати у разі порушень

  • Посилання скопійованоlink copied

Понад 327 000 юридичних і фізичних осіб-підприємців встановили апарати РРО/ПРРО, які видають фіскальні чеки. Про це Forbes повідомили у Державній податковій службі (ДПС), йдеться у редакційному матеріалі.

Перевірки щодо коректної роботи касових автоматів будуть тривати до 1 жовтня. Далі підприємців почнуть штрафувати у разі порушень.

Ключові факти

  • «Більшість активних платників, які зобов’язані встановлювати РРО/ПРРО у сфері торгівлі, встановили касові апарати», – йдеться в коментарі податкової. Наприклад, серед ФОПів рівень розповсюдженості РРО становить близько 60%, каже голова фінансового комітету Данило Гетманцев.
  • З початку року податкова провела понад 14 500 перевірок, повʼязаних із роботою РРО/ПРРО, 2500 із них – у червні, йдеться в письмовій відповіді ДПС. Поки вони несуть рекомендаційний та профілактичний характер і не передбачають накладання штрафів, зазначають у ДПС.
  • Податкова зможе застосовувати штрафні санкції після 1 жовтня, це передбачено законопроєктом №8401. Порівняно з 2022-м санкції змінилися лише для ФОПів: 25% від суми товару за перше порушення та 50% від суми – за друге. Також для ФОПів було введено «спрощений чек». Він дає змогу підприємцеві не ідентифікувати товар аж до артикула та вказувати лише категорію, наприклад, шкіряні вироби, тоді як власне товаром може бути і сумка, і ремінь, і гаманець, пояснює, як працює нововведення, Гетманцев.
  • Для решти підприємців, які працюють у галузі продажів і мають встановлювати касові апарати, штрафи залишилися на тому самому рівні – 100% від суми товару за перше порушення та 150% – за друге. Штрафи та перевірки не розповсюджуються на підприємства, які знаходяться в прифронтових регіонах.
Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ДПС

Статті • Влада i люди
Слід зразу наголосити, що ніяких кардинальних змін у принципах оподаткування доходів фізичних осіб не відбулось

ДПС

Статті • Влада i люди
Можна прогнозувати збільшення звернень органів ДПС до судів із позовами про стягнення боргів з податків та зборів

ДПС

Статті • Влада i люди
Норми права постійно зазнають трансформації

ДПС

Статті • Влада i люди
Платники податків зобов’язані зберігати оригінали відповідних документів, що підтверджують неможливість виконання податкового обов’язку

ДПС

Статті • Влада i люди
Податкова амністія — це остання можливість для фізичних осіб легалізувати свої статки

ДПС

Статті • Влада i люди
У 2021-му у фокусі уваги податківців будуть підприємства, що здійснюють діяльність у сфері фінансів, оптової та роздрібної торгівлі, підприємства транспорту та переробної промисловості