У Німеччині заморожені близько 5 млрд євро активів через санкції проти РФ

20 грудня 2022, 11:45Новини141

При цьому під санкції ЄС потрапили понад 1000 фізичних і 100 юридичних осіб, які мають активи в Німеччині

  • Посилання скопійованоlink copied

Станом на грудень у Німеччині в результаті санкцій Європейського Союзу проти Росії були заморожені активи підсанкційних осіб загальною сумою близько п’яти мільярдів євро.

Про це, як пише “Європейська правда”, йдеться у відповіді федерального уряду Німеччини на запит депутата Бундестагу від Лівої партії Кристіана Гьорке, який цитує видання t-online.

Згідно з відповіддю, в Німеччині заморожені близько п’яти мільярдів євро активів російських олігархів, що лише на пів мільярда євро більше, ніж у липні.

Це число не змінилося попри те, що в Німеччині діє закон про застосування санкцій, який зобов’язує осіб, що потрапили під санкції ЄС, задекларувати свої активи, інакше їм загрожує штраф або ув’язнення строком до одного року.

Якщо на початку серпня жодна підсанкційна особа не виконала вимоги закону, то станом на зараз це зробили лише вісім осіб, які володіють загалом активами на суму 577 мільйонів євро. При цьому під санкції ЄС потрапили понад 1000 фізичних і 100 юридичних осіб, які мають активи в Німеччині.

“Числа доводять: зобов’язання щодо звітності в законі про застосування санкцій – провал. Кілька місяців олігархи взагалі нічого не звітували. Тому що вони знають, що слідчі в Німеччині все одно в темряві. Хто чим володіє в Німеччині – це чорний ящик”, – сказав Гьорке в інтерв’ю t-online.

Видання зазначає, що нещодавно парламент Німеччини ухвалив закон про застосування санкцій-II, який передбачає створення “Центрального офісу з питань застосування санкцій” при головному управлінні митниці та покликаний посилити боротьбу з відмиванням грошей у сфері нерухомості.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро