За кордоном

У Неаполі знайшли загублену картину Сандро Боттічеллі

1 грудня 2023, 15:03Новини165

Картина написана у XV столітті, а її вартість становить 100 мільйонів євро

  • Посилання скопійованоlink copied

Поблизу Неаполя у приватній резиденції знайшли картину Сандро Боттічеллі.

Полотно було загублене понад 50 років, повідомляє The Guardian.

За словами представника команди карабінерів (підрозділ поліції) із захисту культурної спадщини Неаполя Массіміліано Кроче, італійська влада забула про існування картини.

«Востаннє влада перевіряла приватну резиденцію, де зберігалася картина Боттічеллі, понад 50 років тому. Відтоді, з незрозумілих причин, картина була забута владою», — прокоментував Кроче.

Виявилось, що полотно перебуває в поганому стані, з численними потертостями та зміненими відтінками фарб через окислення лаків. Тепер на полотно чекають масштабні реставраційні роботи. За словами Кроче, картина може належати приватній особі, якщо та здатна гарантувати її безпеку, збереження та догляд за нею, попри те, що полотно внесено до переліку творів, які становлять суспільний інтерес.

«Якщо ми підтвердимо, що родина, яка володіла картиною, не мала права її зберігати, то полотно перейде в руки держави. В іншому випадку, вона може залишитися власністю родини, але буде виставлена в музеї для забезпечення більшої безпеки», — зазначив Массіміліано Кроче.

 

Naples carabinieri

Як загубилась картина

Спочатку Сандро Боттічеллі подарував картину Папі Римському Сиксту IV. Через фінансові труднощі Папа передав її церкві Санта-Марія-делле-Граціє в Неаполі, щоб вислужитись перед впливовою на той час сім’єю Медічі.

«Папа пожертвував картину маленькій сільській церкві як данину, щоб отримати економічну підтримку від могутньої сім’ї Медічі для фінансування завершення Сикстинської капели», — пояснює мистецтвознавець Ді Масса в інтерв’ю газеті La Repubblica.

Згодом церква передала полотно місцевій родині, яка зберігала її в приватній резиденції протягом кількох поколінь.

Вважається, що ця картина була однією з улюблених робіт самого Боттічеллі. Образ Мадонни списаний з коханої художника — Симонетти Каттанео Веспуччі, яка померла у віці 23 років.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах