Огляд ЗМІ

У Нацбанку України розповіли, коли очікувати на підвищення тарифів на комуналку

20 серпня 2023, 17:14Новини1839

В Уряді переконують, що до кінця 2023 року, а фактично до кінця майбутнього опалювального сезону, тарифи на комуналку не підвищуватимуться

  • Посилання скопійованоlink copied

Попри те, що в Україні діє мораторій на підвищення вартості деяких комунальних послуг, тарифи на комуналку все ж таки зростають. Щоправда, не всі, і доволі помірковано. Проте вже з наступного року картина може змінитись, і тарифи почнуть рости швидше. А з 2025 року можуть скасувати і мораторій.

Яких змін у тарифній політиці слід чекати українцям найближчим часом, спрогнозував Нацбанк України.

Мораторій на підвищення тарифів скасують

На сьогодні захищені мораторієм такі тарифи: на тепло, гарячу воду, природний газ. У

Нацбанку припускають, що незалежно від перебігу військових подій їх можуть скасувати з 2025 року.

При цьому в НБУ припускають, що після скасування мораторію ціни негайно не кинуться в галоп. Заборони скасовуватимуть поступово. Можливо, цей процес триватиме кілька років. Причому паралельно держава зміцнюватиме систему соціального захисту незаможних громадян.

Тарифи, на які немає мораторію, зростуть раніше

На поточний рік начебто такого “щастя” не планують. Принаймні уряд б’є себе в груди, що до кінця 2023 року, а фактично до кінця майбутнього опалювального сезону, тарифи на комуналку не підвищуватимуться.

 

Насамперед йдеться про підвищення вартості послуг водоканалів (холодну воду та каналізацію), а також про вартість електроенергії.

Причому на сьогодні тариф на електроенергію – це найболючіша точка. З червня він уже виріс для побутових споживачів, а з липня і для решти. Причому для населення його підняли одразу майже на 70%. Уряд говорив, що це підвищення необхідне для ремонту пошкодженої ворогом інфраструктури. Тепер кажуть, що значного ефекту воно не дало. Тому, очевидно, тариф доведеться ще раз підвищувати. Однак у Міненерго запевнили, що до завершення опалювального сезону тариф не чіпатимуть. А далі буде видно.

Тарифи на воду теж поки що не підвищуватимуть, бо проти їхнього підвищення активно повстали президент і прем’єр-міністр. Втім, експерти кажуть, що, поки у нас тарифні (податкові, кредитні та інші) рішення в економічній сфері виноситимуться за принципом революційної доцільності, Україні не вибратися з економічної прірви, в яку її вели три десятиліття поспіль, і яку війна ще більше поглибила. Але, на жаль, поки що в економічних питаннях багато що вирішується саме так.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
«Відсутніх боржників» швидко ліквідовували та визнавали погашеними їх борги перед кредиторами

Комунальне господарство

Статті • Банкрутство
У 2020 році київські комерційні комунальні підприємства уклали в системі Prozorro близько 4 тисяч договорів на загальну суму 17,2 млрд грн