Проекти та інновації

У Мінекономіки розповіли про реформу держпідприємств у 2024 році

29 листопада 2023, 14:41Новини667

Этот материал также доступен на русском

Один із необхідних елементів реформи – ухвалення законопроєкту 5593-д щодо вдосконалення корпоративного управління

  • Посилання скопійованоlink copied

Міністерство економіки України активно працює над впровадженням системи корпоративного управління у суб’єктах господарювання державного сектору економіки за принципами і рекомендаціями Організації економічного співробітництва та розвитку. Про здобутки та плани у цьому напрямку заступник Міністра економіки Олексій Соболев розповів на позачерговому засіданні робочої групи ОЕСР з питань управління державною власністю та практик приватизації 28 листопада.

“Щоб підвищити ефективність управління державними підприємствами та створити сприятливі умови для залучення приватних інвестицій, ми запроваджуємо зрозумілу систему управління на основі принципів ОЕСР. І продовжуємо цю роботу навіть під час війни, не чекаючи її завершення. Співпраця з ОЕСР нам дуже важлива для експертної підтримки та обміну досвідом. Адже ефективне управління державними ресурсами зараз особливо необхідне країні”, – зазначив Олексій Соболев.

Один із необхідних елементів реформи – ухвалення законопроєкту 5593-д щодо вдосконалення корпоративного управління. Після прийняття закону, Уряд затвердить Політику державної власності, яка окреслює цілі та пріоритети, згідно з якими держава володіє та управляє ДП.

Серед пріоритетних цілей на 2024 рік – затвердження ряду нормативних документів, які є частинами Політики державної власності: Політики винагород керівників і членів наглядових рад ДП та Державної дивідендної політики. А також затвердження Порядку оцінки діяльності наглядових рад та критерій для залучення незалежного оцінювача.

Для розробки цих та інших підзаконних актів Міністерство економіки використовує експертизу і напрацювання ОЕСР.

Також у 2024 році Уряд визначить стратегію приватизації, яка дозволить зменшити портфель держмайна та залучити приватні інвестиції. Йдеться про затвердження переліку об’єктів, заборонених до приватизації та передачу всіх інших ДП до ФДМУ для приватизації або ліквідації.

Серед важливих планів на 2024 рік – корпоратизація стратегічних підприємств через перетворення їх з ДП на АТ або ТОВ. І запровадження у них принципів корпоративного управління ОЕСР.

Щодо важливих здобутків за 2023 рік, Олексій Соболев відзначив оптимізацію структури Оператора ГТС України, яка полягає у впровадженні належної системи корпоративного управління, та затвердження Наглядової ради ОГТСУ.

Ще один із важливих кроків – удосконалення корпоративного управління ДП “НАЕК “Енергоатом”. Цього року розпочалася реорганізація підприємства в акціонерне товариство.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Збиткові держпідприємства часто не можуть ініціювати провадження у справах про банкрутство через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування витрат арбітражного керуючого

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
У чому причина збитковості держпідприємств та як приватизація може змінити цю ситуацію

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Євробондове фіаско як продовження провальної боргової політики УЗ

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
За сьогоднішніх умов державні підприємства мають можливість для широкого кола маніпуляцій