Огляд ЗМІ

У метеориті з Марса знайшли речовини, яких там не повинно бути

20 січня 2023, 15:00Новини405

Вони дають ключ до розуміння того, як утворилися надра Червоної планети

  • Посилання скопійованоlink copied

Нове дослідження показало, що марсіанський метеорит, що впав на Землю 12 років тому, містить багато різноманітних органічних сполук. Жодного з них раніше не спостерігали на Марсі.

За словами дослідників, результати допоможуть вченим більше дізнатися про придатність Червоної планети для життя і про те, чи було воно на ній у минулому.

Метеорит Тіссінт розколовся в небі над однойменним містом у Марокко 18 липня 2011 року. Уламки космічного каменю розкидало пустелею. Він сформувався на Марсі сотні мільйонів років тому. Ймовірно, його викинуло з Червоної планети внаслідок зіткнення з астероїдом, перш ніж він потрапив до гравітаційного поля Землі.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, дослідники проаналізували фрагменти метеориту та знайшли приклади щонайменше п’яти різних типів органічних сполук.

Органічні сполуки – це молекули, які містять атоми вуглецю, пов’язані з атомами одного або інших елементів – зазвичай водню, кисню, азоту та сірки. Цих сполук дуже багато у всіх формах життя Землі. Це означає, що їхня присутність у космічних породах потенційно вказує на існування життя на інших об’єктах Сонячної системи. Однак деякі органічні сполуки можуть утворюватися і внаслідок небіологічних процесів. Тому вчені не знають, чи є такі сполуки ознакою життя на інших планетах.

Дослідження показало, що метеорит Тіссінт містить органічні сполуки магнію. Примітно, що раніше їх не виявляли в марсіанських зразках і їх там не повинно бути. Вчені вважають, що ці сполуки утворилися в умовах високого тиску та температури давньої мантії Марсу (шару під марсіанською корою). Отже, вони не є біологічними і дають ключ до розуміння того, як утворилися надра Червоної планети.

Дослідники також виявили у метеориті кілька інших сполук: аліфатичні розгалужені карбонові кислоти – сполуки, структура яких аналогічна амінокислотам, з яких складаються білки; альдегіди – сполуки, в яких вуглець має подвійний зв’язок або кілька загальних електронів з атомом кисню; олефіни або вуглеводні з одним або декількома атомами вуглецю, пов’язаними подвійним зв’язком один з одним; поліароматичні вуглеводні – складні вуглеводні, що включають декілька кільцевих структур.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Відповідно до Постанови № 380 створено Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Навіть демонтувавши одну антилюдську систему, демократичний світ має бути пильним: історія триває…

Дослідження

Статті • БОРГ-review
Рекомендуємо надавати інформацію про недобросовісних продавців до територіальних органів Держпродспоживслужби

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Дослідження

Статті • БОРГ-review
До заяви треба додати мінімум один документ, який підтверджує участь у бойових діях.

Дослідження

Статті • БОРГ-review
У разі непідтвердження мети поїздки Державна прикордонна служба України може відмовити особам у перетині державного кордону