У листопаді на ринку небанківських фінансових послуг з’явилося два нових гравці, 30 ‒ залишили ринок

8 грудня 2023, 13:05Новини120

Этот материал также доступен на русском

Шістьом фінансовим компаніям за їх ініціативою анульовано частину з наявних ліцензій. Одному страховику зупинено дію ліцензій. Одній фінансовій компанії відмовлено у видачі ліцензії.

  • Посилання скопійованоlink copied

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в листопаді зменшилася з 1199 (станом на 31 жовтня) до 1171 (станом на 30 листопада), кількість банків залишилася незмінною – 63.

Із реєстрів виключено 30 учасників ринку небанківських фінансових послуг: п’ять фінансових компаній, два страховики, два ломбарди, шість кредитних спілок та одного страхового брокера – добровільно, водночас інші п’ять фінансових компаній, шість ломбардів, одну кредитну спілку, лізингодавця та страхового брокера – примусово. Також до реєстру включено одну фінансову компанію та одного колектора.

Протягом місяця п’ятьом фінансовим компаніям, двом страховикам, двом ломбардам та шістьом кредитним спілкам анульовано всі ліцензії добровільно (на підставі поданих ними заяв), а ще чотирьом фінансовим компаніям та одному страховику – примусово (як захід впливу).

Шістьом фінансовим компаніям за їх ініціативою анульовано частину з наявних ліцензій. Одному страховику зупинено дію ліцензій. Одній фінансовій компанії відмовлено у видачі ліцензії.

Станом на 30 листопада на небанківському ринку працювали 95 страховиків non-life (у жовтні було 97), 12 life-страховиків (кількість не змінилася), один страховик зі спеціальним статусом, 148 ломбардів (було 156), 136 кредитних спілок (було 143), 78 лізингових компаній (було 79), 575 фінансових компаній (було 584), 55 страхових брокерів (було 57), 71 колекторська компанія (було 70).

Крім того, на ринку визнано 23 банківські групи (було 24) та 19 небанківських (кількість не змінилась).

На платіжному ринку діє 21 платіжна система, створена резидентами, ураховуючи державні (кількість не змінилася), та 16 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку діють надавачі фінансових платіжних послуг, серед яких 19 платіжних установ (кількість не змінилася), 11 фінансових установ, що мають право на надання платіжних послуг (кількість не змінилася), один банк ‒ емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, входять 35 комерційних агентів (кількість не змінилася) та 35 технологічних операторів платіжних послуг (кількість не змінилася). Інформація про всіх учасників платіжного ринку міститься тут.

У листопаді до Національного банку надійшло 304 запити від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців становила 176, щодо банків – 25, кредитних спілок та колекторів – 10, страховиків – 91, платіжних установ – 2.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом