За кордоном

У Китаї знайшли керамічну дренажну систему, побудовану 4000 років тому

16 серпня 2023, 17:18Новини535

Этот материал также доступен на русском

Найстаріша система труб у Китаї була збудована громадою без централізованої влади

  • Посилання скопійованоlink copied

Археологи знайшли на території поселення Пінлянтай найдавнішу дренажну систему.

Мережа для відведення води зібрана з керамічних труб, виготовлених понад 4000 років тому.

Відкриття показує, що люди епохи неоліту могли поєднуватися для вирішення складних інженерних завдань без централізованого керівництва держави.

Керамічні водопровідні труби були передовим рівнем технологій епохи неоліту. Незважаючи на деяку різноманітність прикрас та стилів, вони стандартизовані: діаметр кожного відрізка труби становив від 20 до 30 см, а довжина – від 30 до 40 см.

Численні сегменти вставлені один в одного для передачі води на великі відстані.

Пінлянтай розташований на території сучасного міста Чжоукоу у центральному Китаї. За часів неоліту у поселенні проживало близько 500 осіб. По зовнішньому периметру його оточували земляні стіни та рів.

Дослідників здивувала відсутність ознак соціальної ієрархії у стародавньому поселенні. Стародавні будинки практично не відрізнялися один від одного та не демонстрували соціального розшарування серед мешканців. Аналіз древнього поховання також не показав ознак існування ієрархії чи нерівності серед населення.

Виявлення цієї керамічної водопровідної мережі є примітним, тому що жителі Пінлянтай змогли побудувати та підтримувати цю передову систему управління водними ресурсами за допомогою каменю, стародавніх інструментів та без центральної структури влади. Ця система вимагала значного рівня планування та координації в масштабах усієї спільноти, і все це робилося спільно.

Дослідження спростовує уявлення археологів, що централізована державна влада з правлячими елітами була необхідна для створення складної системи управління водними ресурсами. Очевидно, егалітарні та громадські спільноти також могли об’єднуватися для вирішення складних інженерних завдань

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону