Огляд ЗМІ

У Києві зросли ціни на квартири: первинка подорожчала на третину

18 липня 2023, 14:00Новини1174

Этот материал также доступен на русском

На вторинному ринку також фіксується значний приріст цін – на 17%

  • Посилання скопійованоlink copied

Незважаючи на війну та регулярні обстріли Києва, столичний ринок житла демонструє відродження. Так, за рік, порівняно з червнем 2022, ціни на квартири з первинного ринку зросли на 34%, тобто більш ніж на третину.

На вторинному ринку також фіксується значний приріст цін – на 17%.

За даними Держстату, середня ціна квадратного метра столичного житла наразі становить 56 728 грн.

При цьому ціновий розкид за районами столиці – більш ніж десятикратний. Так, найнижча ціна квадратного метра фіксується у Деснянському районі – 21 700 грн, а найдорожча житлова площа – у Печерському районі (по 224 071 грн за квадратний метр).

На Київщині рівень цін помітно нижчий, ніж у столиці. Однак різниця у вартості квадратного метра також величезна: від 9 244 грн до 123 011.

Ціни на квартири у новобудовах зросли практично по всій Україні. Так, у Києві вони додали в середньому 34%, а Київської області – 23%.

 

На вторинному ринку ціни на квартири зросли не так разюче, та все ж доволі відчутно. Особливо цей приріст відчувається у столиці, де вартість однокімнатної квартири зі вторинного ринку в середньому зросла на 17%. А ось у Київській області ціни на вторинному ринку зросли лише на 2%.

При цьому вартість оренди однокімнатної квартири в червні 2023 року по Україні склала 6 230 грн, що на 9,3% вище за ту, яка була в червні 2022 року. Найбільше зросли ціни на оренду квартир у Закарпатській області. Так, оренда однокімнатної квартири за рік там подорожчала майже на 48% і наразі становить 12 867 грн.

На другому місці опинилася за вартістю оренди Львівська область, де оренда однокімнатної квартири в середньому коштуватиме 12 тисяч (на 9,3% вище, ніж рік тому). І лише на третій позиції за вартістю орендованого житла розташувався Київ. Там зараз однокімнатну квартиру можна зняти за 7793 грн, що лише на 2% дорожче, ніж було торік.

Джерело

Проекти та інновації
Вчора, 12:33 • Новини • Проекти та інновації
Проекти та інновації
Вчора, 11:15 • Новини • Проекти та інновації

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна