Зверніть увагу

У Києві запрацював єдиний номер порятунку – 112: що це та як працює?

10 липня 2023, 10:57Новини102

Этот материал также доступен на русском

Комунікаційний центр вже почав обробку вхідних звернень.

  • Посилання скопійованоlink copied

Глава Міністерства внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що впровадження єдиного номера виклику екстрених служб у Києві завершено, і відтепер мешканці столиці можуть звертатися за номером 112 для отримання допомоги у будь-яких надзвичайних ситуаціях.

Комунікаційний центр вже почав обробку вхідних звернень.

Що передувало появі єдиного номера порятунку: закон 7581

Восени 2022 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112”. Закон 7581 передбачав створення єдиного центру прийняття та обробки звернень громадян, що дозволило б забезпечити кращий рівень надання екстреної допомоги у разі виникнення надзвичайних ситуацій або загрозі життю та здоров’ю громадян.

Як працює єдиний номер екстрених служб?

Оператори контактного центру отримують дзвінки від громадян, а після скеровують отримані запити до відповідних підрозділів екстрених служб, які призвані допомагати у тій чи іншій надзвичайній ситуації.

Важливо й те, що до служби порятунку можуть звернутися громадяни, які мають вади слуху або мовлення, адже у центрі працюють оператори зі знанням мови жестів. Для цього необхідно надіслати смс-повідомлення на номер 112 та очікувати відповіді з посиланням. Після переходу за надісланим посиланням громадянина буде з’єднано з оператором служби порятунку по відеозв’язку.

За повідомленням глави МВС, наступним кроком вдосконалення системи екстреної допомоги населенню є – масштабування єдиного номера в усіх містах-мільйонниках України.

Згодом систему запустять на всій території держави.

Чому перехід на єдиний номер 112 – це важливо?

Спираючись на європейський досвід, можна з упевненістю сказати, що система єдиного номера порятунку – це важливий крок для підвищення рівня надання екстреної допомоги населенню. Адже єдиний диспетчерський центр покликаний координувати дії усіх екстрених служб: поліції, пожежної служби, швидкої медичної допомоги, аварійної газової служби, рятувальників та інших підрозділів.

Так, у разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації, громадянам не потрібно думати та вагатися, куди дзвонити та яку службу викликати першою, достатньо набрати номер 112 та сповістити операторів про виникнення проблеми чи ситуації, що загрожує здоров’ю чи життю.

Диспетчери контактного центра скерують дії усіх необхідних для допомоги служб.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро