У Києві найскладніша в країні ситуація з електропостачанням через руйнування 60% трансформаторів

22 грудня 2022, 16:38Новини324

Енергетики працюють над ремонтами та новими схемами перепідключення з використанням доступного обладнання

  • Посилання скопійованоlink copied

У Києві зберігається найскладніша в країні ситуація з електропостачанням через відсутність 60% трансформаторів внаслідок обстрілу російських агресорів, повідомив гендиректор електропостачальної компанії YASNO Сергій Коваленко.

Змін на краще немає. Сьогодні ситуація із постачанням у Києві – найскладніша в країні. Є райони, які отримують світло близько 5 годин на добу. Є ті, хто зі світлом 2-3 години на добу. А є ті, хто без світла взагалі з моменту останнього обстрілу (19 грудня – ІФ)“, – написав він у своєму Facebook у середу ввечері.

За його словами, місто не може отримати потужність від енергосистеми країни через пошкодження високовольтного обладнання.

Ключова проблема у Києві – не генерація, а мережі. Ну не може мережа працювати, коли немає 60% трансформаторів. Неможливо подавати електроенергію туди, де замість обладнання – нуль“, – зазначив Коваленко.

Він пояснив, що лінії електроживлення у Києві не лінійні і “не завжди логічні з погляду карти та районів”, тому ситуація, коли серед десяти запитаних будинків один стоїть без світла, цілком реальна. Як випливає з його слів, це означає, що цей будинок знаходиться на лінії зі зруйнованою підстанцією.

При цьому Коваленко запевнив, що енергетики працюють над ремонтами та новими схемами перепідключення з використанням доступного обладнання, і ситуація може покращитись, коли завершаться ремонтні роботи та коли ці схеми запрацюють.

У той же час гендиректор YASNO попередив, що ситуація може стати ще гіршою у разі пошкодження обстрілами “40% вузлів, що залишилися”.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Енергетика

Статті • Банкрутство
Запасів газу у ПГЗ вистачить на 2.5 місяці

Енергетика

Статті • Банкрутство
Газова галузь потребуватиме системної фінансової допомоги у ліквідації наслідків агресії

Енергетика

Статті • Банкрутство
Якої шкоди російські окупанти завдали сучасним підприємствам зеленої енергетики та як врятувати галузь?

Енергетика

Статті • Банкрутство
Результати діяльності колись прибуткових державних підприємств за підсумками минулого 2020 року стали сенсаційними – не просто збитки, а величезні збитки

Енергетика

Статті • Банкрутство
Обслуговування квартири коштуватиме на 10 — 20% дешевше, якщо будинок отримає грант на енергомодернізацію. Як це здійснити?