Огляд ЗМІ

У Конгресі закликали Байдена надати Україні касетні боєприпаси

22 березня 2023, 14:13Новини201

Этот материал также доступен на русском

США мають як мінімум три мільйони таких боєприпасів, частина з яких знаходиться на американських військових базах у Європі

  • Посилання скопійованоlink copied

Сенатори від Республіканської партії США закликали президента Джо Байдена негайно відправити Україні касетні боєприпаси. Звернення підписали голова комітету палати представників із закордонних справ Майкл Маккол, голова комітету у справах ЗС США Майк Роджерс, а також сенатори Джим Ріш та Роджерс Уікерс.

Йдеться про покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), йдеться в листі.

«Ми, як і раніше, глибоко розчаровані небажанням адміністрації надати Україні потрібні типи та кількість далекобійних вогневих та маневрених засобів для оперативних проривів проти росіян», — зазначили сенатори.

На їхню думку, наслідки такої відмови «проявляються сьогодні на полі бою у Бахмуті та інших місцях». Республіканці вважають, що касетні боєприпаси у поєднанні з іншою військовою підтримкою допоможуть ЗСУ продовжити витіснення російських військ із території країни. “Надання DPICM дозволить Україні компенсувати кількісну перевагу Росії як у живій силі, так і в артилерійських снарядах, а також сконцентрувати застосування унітарних боєголовок проти більш цінних цілей”, – пояснили вони.

За підрахунками сенаторів, США мають як мінімум три мільйони таких боєприпасів, частина з яких знаходиться на американських військових базах у Європі.

Росія продовжує спроби захопити Бахмут, посилаючи на штурм хвилі солдатів і найманців із ПВК «Вагнер». Щоб протистояти цій тактиці, Україна раніше попросила у США касетні боєприпаси, які є дуже ефективними проти живої сили та техніки. Київ хотів, щоб снаряди були сумісні як із установками HIMARS, так і зі 155-мм гаубицями.

Касетні боєприпаси розкидають на великих площах «бомби», які можуть не вибухнути одразу і становитимуть небезпеку протягом тривалого часу. Також вони загрожують «кривавими уламками» всім, кого зачеплять, каже заступник директора з озброєнь Human Rights Watch Марк Хізнай. Застосування касетних боєприпасів заборонено у понад 100 країнах світу, які підписали відповідну конвенцію. Росія, Україна та США до неї не приєдналися.

Згідно з доповіддю міжнародної ініціативної групи боротьби з касетними боєприпасами Cluster Munition Coalition, Україна — єдина країна світу, де 2022 року застосовувалися касетні боєприпаси. Правозахисники зафіксували, що Росія використовувала таку зброю щонайменше у десяти із 24 регіонів країни.

Подібну інформацію наводили і в ООН.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”