Огляд ЗМІ

У Єврокосмі показали найзнаменитіший кратер на Марсі з висоти пташиного польоту (ВІДЕО)

28 березня 2023, 14:00Новини95

Этот материал также доступен на русском

Можна побачити особливості рельєфу, які, ймовірно, залишила вода

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейське космічне агентство (ЄКА) опублікувало відео, створене на основі даних Mars Express та Марсіанського розвідувального орбітального апарату (Mars Reconnaissance Orbiter, MRO). Завдяки унікальним кадрам у глядача складається враження, що він летить над кратером Єзеро — найзнаменитішим на Марсі завдяки місії Perseverance.

Можна побачити особливості рельєфу, які, ймовірно, залишила вода. Вважається, що вона була на Марсі в минулому і, зокрема, у цьому стародавньому кратері. Завдяки відео можна зрозуміти, чому він вважається одним із найкращих місць для дослідження Марса. Нагадаємо, саме Єзеро обрали як місце посадки марсохода Perseverance.

Він вважається одним із найімовірніших місць, де можна знайти докази існування життя на Марсі у минулому. У новому відеоролику ЄКА можна побачити Єзеро з висоти пташиного польоту.

Perseverance приземлився до Єзера у лютому 2021 року. Різноманітні породи, виявлені в кратері та навколо нього, «розповідають історію складної геологічної історії Марса, над вивченням та розкриттям якої працює Perseverance», йдеться на сайті ЄКА.

Кратер шириною приблизно 45 км знаходиться на кордоні між стародавнім регіоном Terra Sabaea, що містить породи віком до 4,1 млрд років, і молодшим басейном Isidis Planitia, він утворився внаслідок удару астероїда.

На відео глядач може побачити канал відтоку, що звивається стіною кратера. Потім — дві притоки з Neretva Vallis and Sava Vallis, які знаходяться на західному та північно-західному краї Єзеро. Найбільш помітні з цих відгалужень йдуть у кратер, утворюючи древню віялоподібну річкову дельту, яка була місцем висадки Perseverance.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Днями завершився добор на посаду керівника ДП «Національний центр Олександра Довженка»