Огляд ЗМІ

У Єврокосмі показали найзнаменитіший кратер на Марсі з висоти пташиного польоту (ВІДЕО)

28 березня 2023, 14:00Новини254

Этот материал также доступен на русском

Можна побачити особливості рельєфу, які, ймовірно, залишила вода

  • Посилання скопійованоlink copied

Європейське космічне агентство (ЄКА) опублікувало відео, створене на основі даних Mars Express та Марсіанського розвідувального орбітального апарату (Mars Reconnaissance Orbiter, MRO). Завдяки унікальним кадрам у глядача складається враження, що він летить над кратером Єзеро — найзнаменитішим на Марсі завдяки місії Perseverance.

Можна побачити особливості рельєфу, які, ймовірно, залишила вода. Вважається, що вона була на Марсі в минулому і, зокрема, у цьому стародавньому кратері. Завдяки відео можна зрозуміти, чому він вважається одним із найкращих місць для дослідження Марса. Нагадаємо, саме Єзеро обрали як місце посадки марсохода Perseverance.

Він вважається одним із найімовірніших місць, де можна знайти докази існування життя на Марсі у минулому. У новому відеоролику ЄКА можна побачити Єзеро з висоти пташиного польоту.

Perseverance приземлився до Єзера у лютому 2021 року. Різноманітні породи, виявлені в кратері та навколо нього, «розповідають історію складної геологічної історії Марса, над вивченням та розкриттям якої працює Perseverance», йдеться на сайті ЄКА.

Кратер шириною приблизно 45 км знаходиться на кордоні між стародавнім регіоном Terra Sabaea, що містить породи віком до 4,1 млрд років, і молодшим басейном Isidis Planitia, він утворився внаслідок удару астероїда.

На відео глядач може побачити канал відтоку, що звивається стіною кратера. Потім — дві притоки з Neretva Vallis and Sava Vallis, які знаходяться на західному та північно-західному краї Єзеро. Найбільш помітні з цих відгалужень йдуть у кратер, утворюючи древню віялоподібну річкову дельту, яка була місцем висадки Perseverance.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Україна належить до країн, де використання криптовалюти не забороняється, проте законодавче регулювання тільки на стадії становлення

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна