За кордоном

У Японії встановлюють “страшних” робововків для боротьби з дикими ведмедями (ВІДЕО)

3 жовтня 2023, 16:16Новини1197

Этот материал также доступен на русском

Роботизовані пристрої для відлякування тварин з’являться у місті Такікава на острові Хокайдо

  • Посилання скопійованоlink copied

Влада міста Такікава на півночі Японії встановлює роботизовані пристрої, що нагадують вовків, для боротьби з ведмедями. Тварини приходять до житлових районів у пошуках їжі і час від часу нападають на місцевих жителів.

Роботизований монстр створений японською компанією Ohta Seiki. Пристрої спочатку були розроблені для охорони ферм та сільськогосподарських угідь. Але зі зростанням загрози нападу на жителів у містах влада вирішила встановити робововків на приміських автомагістралях, полях для гольфу та свинофермах.

У механічних вовків загрозливий зовнішній вигляд: роботи оголюють ікла, світять у темряві червоними очима і видають жахливий вереск, покликаний відлякувати тварин. Корпус пристрою покритий штучним хутром, а голова повертається з боку в бік, щоб посилити схожість із живими хижаками.

Виявивши рух, робот видає виття та вереск, які чути на відстані до кілометра. Розробники передбачили понад 60 варіацій звуків, включаючи собачий гавкіт, голос мисливця та постріли. Висота робота – 0,8 м, а довжина 1,2 м. Але, як зазначають розробники, при правильному розміщенні вони можуть бути одного зросту з ведмедями.

Нестача жолудів та скорочення сільського населення, які служать бар’єром між дикою природою та густонаселеними районами, спонукають диких ведмедів заходити до міст.

За даними місцевої влади, лише з квітня по липень 2023 року в Такікава зафіксували 53 випадки нападу диких тварин на людей. Один постраждалий загинув. Міська адміністрація вважає, що встановлення роботів вирішить цю проблему.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро