У Держгеокадастрі розпочалися роботи по модернізації автоматизованої системи Державного земельного кадастру спільно зі Світовим банком та ЄС

3 квітня 2023, 17:00Новини313

Роботи виконуватимуться на основі результатів незалежної технічної оцінки стану АС ДЗК та ІТ-інфраструктури ДП «Центр державного земельного кадастру»

  • Посилання скопійованоlink copied

У Держгеокадастрі відбулося засідання робочої групи для визначення плану удосконалення і модернізації автоматизованої системи Державного земельного кадастру (АС ДЗК).

Члени робочої групи визначили основні завдання своєї роботи, зокрема узгодження планів проектних робіт; забезпечення ефективної комунікації та координації між усіма заінтересованими сторонами, включаючи державні установи, виконавців та представників організацій-партнерів; визначення потенційних ризиків та методів їх пом’якшення, зокрема ризиків збереження даних Держгеокадастру, безперервності функціонування процесів, інформаційної та кібербезпеки.

Роботи виконуватимуться на основі результатів незалежної технічної оцінки стану АС ДЗК та ІТ-інфраструктури ДП «Центр державного земельного кадастру», проведеної на запит Держгеокадастру найкращими ІТ-експертами України завдяки підтримці Світового банку та ЄС.

Згідно з висновками незалежної оцінки для подальшої ефективної роботи Державного земельного кадастру існує потреба у відновленні критично важливих компонентів АС ДЗК та підтримці її працездатності; створенні проекту трансформації АС ДЗК згідно із новим технічним заданням, яке буде розроблене за підтримки Світового Банку; забезпеченні збереження даних у процесі трансформації та уніфікації у новій системі; розробці та впровадженні модернізованої системи АС ДЗК без порушення безперервності процесів Держгеокадастру.

Ці завдання на сьогодні в умовах воєнного часу стоять достатньо гостро, адже надійна робота та збереження відомостей Державного земельного кадастру є надзвичайно важливими для гарантування прав на землю для громадян та бізнесу, оскільки із високою ймовірністю втрачено паперові архіви документації на тимчасово окупованих територіях, а також у місцевостях, де відбувалися активні бойові дії. Тому усвідомлюючи усю відповідальність зі збереження даних, Держгеокадастр за підтримки міжнародних партнерів працює для забезпечення впровадження проекту трансформації АС ДЗК на висококваліфікованому рівні.

Довідково

Технічна оцінка ІТ-інфраструктури та програмного забезпечення АС ДЗК тривала з травня до грудня 2022 року за сприяння проекту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», що впроваджується Світовим банком за кошти ЄС.

Робоча група для визначення плану удосконалення і модернізації автоматизованої системи Державного земельного кадастру (за підтримки проекту Світового банку) утворена наказом Держгеокадастру від 29.03.2023 № 113. До складу робочої групи увійшли вітчизняні фахівці та експерти Світового банку.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Державні підприємства

Статті • Банкрутство
Збиткові держпідприємства часто не можуть ініціювати провадження у справах про банкрутство через відсутність коштів на сплату судового збору та авансування витрат арбітражного керуючого

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства