У Держдепі США розповіли про реакцію на критику Зеленського щодо НАТО

13 липня 2023, 15:52Новини83

У Вільнюсі лідери держав ухвалили компромісне комюніке: хоча «майбутнє України — в НАТО», запрошення відправлять, «коли союзники погодяться та умови буде виконано»

  • Посилання скопійованоlink copied

Відносини України та Сполучених Штатів Америки продовжують бути міцними, а країни є близькими друзями. Із такою заявою виступила представниця Держдепартаменту США Андреа Калан, коментуючи звернення Володимира Зеленського про відсутніх чітких часових рамок для вступу України в НАТО, повідомляє “Радіо Свобода”.

11 липня президент України назвав цю ситуацію «безпрецедентною та абсурдною». Ця емоційність, начебто, розлютила партнерів, які спрямували мільярди доларів зброї та допомоги на захист України від російського вторгнення.

За словами Калан, у США розуміють, що Україна прагне максимальної підтримки союзників.

«Ми розуміємо, що Зеленський добивається, аби Україна мала різноманітне озброєння та підтримку. Під час особистої зустрічі на полях саміту НАТО Зеленський і Байден обговорили реальну картину подій. Наші країни є гарними друзями», – наголосила представниця Держдепу.

Після зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом Зеленський заявив, що важливим досягненням є визнання, що Україна не потребує Плану дій щодо членства в НАТО. Він додав, що результати саміту хороші, але із запрошенням, якого Україна не отримала, вони були б ідеальними.

Також Зеленський заявив, що Україна розуміє, що не стане членом Північноатлантичного альянсу до закінчення війни, проте боротьба за виживання підштовхує державу прискорювати цей момент.

Пізніше у своєму вечірньому зверненні за підсумками 504 дня повномасштабної війни з Росією Зеленський розповів про домовленості, яких країна досягла на саміті НАТО у Вільнюсі. Він також подякував союзникам за надану допомогу та підтримку. Загалом пі час звернення глава держави сказав слово «дякую» понад 40 разів.

У Вільнюсі лідери держав ухвалили компромісне комюніке: хоча «майбутнє України — в НАТО», запрошення відправлять, «коли союзники погодяться та умови буде виконано».

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”