За кордоном

У Давосі стартує Всесвітній економічний форум

16 січня 2023, 14:00Новини157

Этот материал также доступен на русском

ВЕФ триватиме до 20 січня

  • Посилання скопійованоlink copied

У швейцарському Давосі у понеділок стартує Всесвітній економічний форум (ВЕФ).

Про це повідомляється на сайті ВЕФ, передає Укрінформ.

«Сьогодні світ перебуває у критичній точці перелому. Пандемія COVID-19 та війна в Україні струснули й без того тендітну глобальну систему… Вперше з 1970-их років світ стикнувся з хитким порушенням рівноваги, коли зростання та інфляція рухаються у протилежних напрямках. Це відбувається разом із посиленням геоекономічної фрагментації, вразливістю фінансового сектору, у тому числі завищеними цінами на активи та високим рівнем боргу, а також кліматичною кризою, що виходить з-під контролю. Якщо ці системні та взаємопов’язані ризики не будуть усунуті, обіцянка «десятиліття дій» може перетворитися на десятиліття невизначеності та нестабільності», – заявляють організатори ВЕФ.

У межах форуму обговорюватиметься вирішення енергетичних та продовольчих криз, боротьба з високою інфляцією, низькими темпами зростання та високою заборгованістю, усунення соціальних уразливостей, протидія сучасним геополітичним ризикам.

ВЕФ триватиме до 20 січня. Участь у цьогорічному форумі під гаслом «Співпраця у фрагментованому світі» братиме рекордна кількість глав держав та урядів – 52. Загалом очікується понад 2700 представників із 130 країн.

Україну представлятиме делегація високого рівня. На сайті ВЕФ анонсовані виступи, зокрема, керівника Офісу Президента Андрія Єрмака (19 січня), першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко (17-18 січня), голови НАК «Нафтогаз України» Олексія Чернишова (17 січня).

Президент Володимир Зеленський, як раніше заявив його прессекретар Сергій Никифоров, братиме участь у Всесвітньому економічному форумі в Давосі дистанційно.

Київський міський голова, голова Асоціації міст України Віталій Кличко та його брат Володимир також візьмуть участь у ВЕФ. Як повідомляє Київська міська державна адміністрація, заплановані зустрічі з віцеканцлером Німеччини Робертом Габеком і президентом ЄБРР Оділь Рено-Бассо, європейськими політиками та представниками великого світового бізнесу, які готові допомагати Києву та Україні у відбудові та модернізації.

Водночас представники росії у цьогорічному ВЕФ не братимуть участі, оскільки їх не запросили через повномасштабне вторгнення рф в Україну.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро