У червні на ринку небанківських фінансових послуг нові гравці не з’явилися, водночас шість учасників залишили ринок

7 липня 2022, 10:10Новини582

Этот материал также доступен на русском

Станом на 30 червня кількість банків залишилася незмінною та становила 69. Упродовж червня Національний банк не реєстрував нових учасників ринку небанківських фінансових послуг.

  • Посилання скопійованоlink copied

У червні кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 1 653 (станом на 30 червня) з 1 659 (станом на 31 травня), – повідомляє прес-служба НБУ.

Станом на 30 червня кількість банків залишилася незмінною та становила 69.

Упродовж червня Національний банк не реєстрував нових учасників ринку небанківських фінансових послуг.

Водночас із реєстрів виключено шістьох учасників – ломбард та страхового брокера (добровільно, на підставі поданих ними заяв), а також фінансову компанію, ломбард та дві лізингові компанії (примусово, через відсутність у них чинних ліцензій).

Крім того, на підставі поданої заяви одному ломбарду анульовано всі ліцензії. Ще одному ломбарду та одній фінансовій компанії анульовано всі ліцензії примусово. Також частину ліцензій примусово анульовано одній фінансовій компанії, а іншій – зупинено дію ліцензії.

Станом на 30 червня на небанківському ринку працювали 129 страховиків non-life (кількість, якщо порівняти з минулим місяцем, не змінилася) та 13 life-страховиків (кількість не змінилася), 195 ломбардів (було 197), 187 кредитних спілок (кількість не змінилася), 108 лізингових компаній (було 110), 892 фінансові компанії (було 893), 62 страхові брокери (було 63) та 67 колекторських компаній (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку визнано 24 банківські групи та 23 небанківські фінансові групи.

На платіжному ринку діє 37 національних платіжних систем, ураховуючи державні, та 16 міжнародних платіжних систем.

У червні до Національного банку надійшло 207 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів стосовно фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців становила 154. Кількість запитів щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) – 34, страховиків – 18, платіжних установ – 1.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону