За кордоном

У Британії тисячі компаній можуть почати процедуру банкрутства — що відбувається

22 січня 2024, 15:35Новини768

Этот материал также доступен на русском

Основні проблеми відчувають компанії у сфері будівництва та в секторі нерухомості

  • Посилання скопійованоlink copied

Кількість британських підприємств, що перебувають у критичному фінансовому становищі, у четвертому кварталі 2023 року зросла на 26% порівняно з попередніми трьома місяцями — до 47,5 тис.

Головними негативними факторами для британського бізнесу є висока інфляція і відсоткові ставки Банку Англії, що злетіли до максимуму з 2008 року, а також низький рівень споживчої довіри і зростаючі витрати на виробництво.

Про це передає Інтерфакс-Україна з посиланням на ряд досліджень

Так, згідно з матеріалами MarketWatch, ще 539 тис. компаній повідомили про серйозні фінансові труднощі, що на 13% більше за показник липня-вересня 2022 року.

За матеріалами Begbies Traynor Group, основні проблеми відчувають компанії у сфері будівництва та в секторі нерухомості загалом — вони становлять близько 30% проблемних фірм. Також тривогу викликають сектор освіти та охорони здоров’я. При цьому зростання кількості близьких до банкрутства фірм відзначено в усіх 22 секторах.

«На жаль, ми не бачимо легких способів виправити ситуацію, і з урахуванням геополітичної невизначеності та очікуваного зростання зарплат, ситуація в економіці, яка все ще відновлюється від наслідків пандемії, навряд чи стане кращою», — сказав голова ради директорів Begbies Traynor Рік Трейнор.

На його думку, процедуру банкрутства в поточному році можуть розпочати тисячі британських компаній.

Раніше повідомлялося, що економічний форум у Давосі показав, що темпи зростання світової економіки сповільняться у 2024 році. Так вважають більше половини, а саме 56%, головних економістів компаній, опитаних у рамках форуму. Частка респондентів очікують збереження темпів зростання світового ВВП на рівні 2023 року або їх прискорення.

За оцінками МВФ, глобальна економіка зросте на 2,9% у 2024 році після зростання на 3% у 2023 році. Світовий банк попередньо оцінює зростання світової економіки 2023 року в 2,6%, на 2024 рік підтверджено прогноз на рівні 2,4%.

Експерти, опитані Financial Times, у консенсус-прогнозі зазначили, що на економіку єврозони чекає лише слабке зростання у 2024 році, а такі чинники, як високі відсоткові ставки, потенційні проблеми на енергетичному ринку, а також геополітична нестабільність, можуть спровокувати глибший спад.

За кордоном
Сьогодні, 12:06 • Новини • За кордоном
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення