Огляд ЗМІ

У 65 років на роботу, а не на пенсію: українців попередили про зміну правил

4 листопада 2024, 09:29Новини80

Этот материал также доступен на русском

Люди старшого віку залишаються цінним ресурсом для ринку праці

  • Посилання скопійованоlink copied

Українців закликають змінити своє ставлення до виходу на пенсію у віці 65 років. Замість планування заслуженого відпочинку, їм доведеться задуматись про продовження трудової діяльності. Голова Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв’ю «Укрінформ» наголосила, що 65 років — це ще не час для відпочинку, а навпаки, час активного внеску в економіку. За її словами, люди старшого віку залишаються цінним ресурсом для ринку праці, інформує портал Стіна.

Міністр наголосила, що уряд не планує підвищувати офіційний пенсійний вік, однак активно працює над створенням умов, які дозволять українцям за 60 років залишатися працевлаштованими. «Людина у 65 — це не старий дідусь із сивою бородою, а активний учасник суспільства, який може робити вагомий внесок в економіку країни завдяки своїм знанням і досвіду», — зазначила Жолнович.

Одним із ключових завдань Мінсоцполітики є допомога літнім людям у відновленні навичок і набутті нових компетенцій, таких як цифрова грамотність, що дасть можливість вільно працювати в сучасних умовах. Міністерство також працює над програмами, які б стимулювали роботодавців розглядати кандидатів старшого віку як цінних і досвідчених співробітників.

Актуальність таких змін зростає ще й тому, що з 2025 року в Україні посиляться вимоги до страхового стажу для виходу на пенсію. Це означає, що громадяни, які прагнуть вийти на пенсію у 60 років, повинні будуть мати не менше 32 років трудового стажу. У результаті багатьом українцям доведеться залишатися на робочих місцях довше, ніж вони очікували.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Банкіри завжди радять людям розглянути інші варіанти перед поданням заяви на банкрутство

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Одним із найпоширеніших наслідків банкрутства для юридичної особи являється відсутність можливості контролю над власною компанією та вимушене припинення її діяльності

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису