У 2024 році ринок децентралізованих фінансів зріс на 75% – Binance

27 травня 2024, 16:36Новини52

Этот материал также доступен на русском

Ринок децентралізованих активів продовжує активне зростання, що супроводжується значним припливом капіталу в сектор DeFi. Про це йдеться у звіті Binance Research. У 2024 році DeFi збільшив свою загальну заблоковану вартість (TVL) на 75,1% – до $94,9 мільярда, сприяючи зростанню майже кожного підсектору. Сегмент прибутковості став значущим підсектором DeFi цього року, зрісши на 148,6% – до […]

  • Посилання скопійованоlink copied

Ринок децентралізованих активів продовжує активне зростання, що супроводжується значним припливом капіталу в сектор DeFi.

Про це йдеться у звіті Binance Research.

У 2024 році DeFi збільшив свою загальну заблоковану вартість (TVL) на 75,1% – до $94,9 мільярда, сприяючи зростанню майже кожного підсектору. Сегмент прибутковості став значущим підсектором DeFi цього року, зрісши на 148,6% – до $9,1 млрд TVL. Торгівля прибутком, одна з найменш розвинених областей DeFi, показала неочікуване зростання, враховуючи її важливість у традиційних фінансах (TradFi), де деривативи процентних ставок перевищують $400 трлн за номінальною вартістю, говорять у Binance Research.

Зазначається, що Pendle, протокол торгівлі прибутком на блокчейні, очолив розвиток ринку деривативів процентних ставок у DeFi. Він виявив дві тенденції із сильним продуктово-ринковим взаємозв’язком: попит на важелі та прибутковість. Підтримуючи різноманітні проєкти й не обмежуючись однією екосистемою чи джерелом прибутку, Pendle здобув мережеві ефекти й забезпечив цінність як для користувачів, так і для проєктів. Користувачі можуть торгувати прибутковістю новими способами, одержуючи доходи з різних джерел, а проєкти з базовими активами можуть залучати більшу TVL через Pendle.

Ринкова капіталізація стейблкоїнів досягла $161,1 млрд, найвищого показника майже за два роки.

Унікальна дельта-нейтральна стратегія Ethena підняла її ринкову капіталізацію до $2,4 млрд, що є зростанням на 2730,4%, роблячи її п’ятим за величиною стейблкоїном. Це зростання не показує ознак уповільнення, особливо в умовах високих процентних ставок, що робить бізнес стейблкоїнів дуже привабливим. Рекордний прибуток Tether у $4,5 млрд в першому кварталі цього року підтверджує цю тенденцію, додають у Binance Research.

Грошові ринки, включно з кредитуванням та позичанням, зазнали помітного зростання з початку року, зі збільшенням TVL на блокчейні на 47,2%, досягнувши $32,7 млрд. Ці ринки зазвичай домінуються ключовими гравцями, такими, як Aave й Compound Finance, а також протоколами з вертикально інтегрованими синергетичними продуктами, як-от SparkLend від MakerDAO. Модульні кредитні продукти Morpho, такі, як Morpho Blue та MetaMorpho, залучили мільярди депозитів, відповідаючи на попит на більш гнучкі кредитні продукти.

Зазначається, що ринки прогнозів досягли рекордних $55,1 млн TVL, зі зростанням місячного обороту Polymarket з $6,1 млн у 2023 році до $42,0 млн у 2024 році, стимульованого активністю на ринках, пов’язаних із майбутніми виборами в США.

Деривативи залишаються одним із найбільших ринків у традиційних фінансах (TradFi), і криптоіндустрія наслідує цю тенденцію. Незважаючи на сильну присутність деривативів на CEX, для DeFi залишається значний потенціал. З початку цього року відбулося помітне прискорення у прийнятті деривативів на блокчейні, зі зростанням середньоденних обсягів з $1,8 млрд минулого року до $5,4 млрд цього року. Це зростання було спричинене конкуренцією нових учасників, таких, як Hyperliquid, Aevo й RabbitX, а також відновленням обсягів у вже встановлених гравців, як-от dYdX та GMX. Зростання проєктів із деривативами на блокчейнах, що не є EVM (Ethereum Virtual Machine), також підкреслює значний прогрес цього сектору, говорять експерти.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону