У 2024 році ООН надасть допомогу Україні на 4,2 мільярда доларів США для подолання гуманітарних наслідків війни

16 січня 2024, 12:12Новини122

Этот материал также доступен на русском

Реципієнтами відповідної допомоги впродовж року стануть 8,5 мільйона найбільш постраждалих осіб в Україні, а також 2,3 мільйона українців, які були змушені переміститися за кордон

  • Посилання скопійованоlink copied

15 січня 2024 року в Палаці Націй у Женеві заступник Генерального секретаря ООН Мартін Гріффітс та Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді спільно з Віцепрем’єр-міністром України – Міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук представили стратегічні плани гуманітарної діяльності ООН в Україні у 2024 році на суму 4,2 мільярда доларів США.

Передбачається, що реципієнтами відповідної допомоги впродовж року стануть 8,5 мільйона найбільш постраждалих осіб в Україні, а також 2,3 мільйона українців, які були змушені переміститися за кордон у результаті російської агресії.

Організації системи ООН продовжать надавати фінансову, продовольчу, консультативно-правову допомогу, а також допомогу із житлом, розмінуванням, доступом до базових послуг у сфері освіти та охорони здоров’я тощо.

У своєму зверненні до учасників заходу Віце-прем’єр-міністр України Ірина Верещук висловила вдячність ООН та донорській спільноті за надану допомогу й закликала продовжити життєво важливу допомогу постраждалому населенню.

Представниця України зосередила увагу держав-членів ООН та гуманітарних організацій на такому:

– Російська війна спричинила одну з найбільших за своїми масштабами гуманітарних криз у світі.

– Від початку повномасштабного вторгнення Україна визначила пріоритетом гуманітарне реагування й за широкої міжнародної підтримки змогла стабілізувати гуманітарну ситуацію.

– Водночас, з огляду на триваючу збройну агресію, розраховуємо на довгострокову підтримку гуманітарних зусиль нашої держави з боку міжнародної спільноти.

– Основні зусилля необхідно зосередити на подальшій допомозі внутрішньо переміщеним особам, громадянам, які після вимушеного переміщення повернулися до місць постійного проживання, мешканцям деокупованих територій України, а також таким найбільш вразливим категоріям громадян, як жінки, діти, літні люди, особи з інвалідністю.

– Гуманітарна криза на тимчасово окупованих територіях викликає серйозне занепокоєння та потребує міжнародної уваги.

– Майже 10 мільйонів громадян України відчувають посттравматичний стрес, пов’язаний із війною. Сподіваємось на подальшу активну підтримку ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Учасники дискусії дали високу оцінку гуманітарним зусиллям України у вкрай складних умовах триваючої війни, а також поінформували про подальші плани підтримки нашої держави, зокрема фінансові внески на гуманітарне реагування у 2024 році.

Цього ж дня відбулися зустрічі Ірини Верещук із заступником Генерального секретаря ООН Мартіном Гріффітсом, Верховним комісаром ООН у справах біженців Філіппо Гранді, Генеральним директором Міжнародної організації з міграції Емі Поуп, Генеральним директором Міжнародного Комітету Червоного Хреста Роберто Мардіні, Директором Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Стефано Тоскано, під час яких було обговорено пріоритети спільної діяльності з підтримки постраждалого населення.

За кордоном
Сьогодні, 12:06 • Новини • За кордоном
Зверніть увагу
Сьогодні, 10:17 • Новини • Зверніть увагу
За кордоном
17 травня 2024, 17:47 • Новини • За кордоном

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”