У 2021 році українці скористалися сервісом автоматичної оцінки вартості нерухомості 800 тисяч разів

17 січня 2022, 16:30Новини268

Этот материал также доступен на русском

У третьому кварталі 2021 року надходження до Пенсійного фонду від операцій з нерухомості зросли на 42%, або на 217 млн гривень.

  • Посилання скопійованоlink copied

Починаючи з червня 2021 року, сервісом автоматичної оцінки нерухомості скористалися 800 тисяч разів, що дозволило зекономити громадянам 80 млн грн, тоді як загальний економічний ефект від реформи становить майже 2,1 млрд грн.

Про це повідомив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко, зазначає ФДМУ.

«Фонд держмайна запустив комплексну реформу оцінки майна. Першим кроком стала ліквідація майданчиків-посередників, які брали кошти за внесення даних про оцінку до реєстру. Тепер це відбувається повністю безкоштовно, завдяки чому громадяни зекономили понад 2 млрд грн.

Запущений у 2021 році сервіс автоматичної оцінки вартості нерухомості став другим етапом реформи. Тепер не обов’язково звертатися до оцінювачів для визначення вартості майна. Щоб отримати оцінку достатньо зайти на сайт та внести необхідну інформацію. Сервісом вже скористалися 800 тисяч разів! А економія для громадян завдяки цій послузі перевищує 80 млн грн», – зауважив Сенниченко.

Водночас у третьому кварталі 2021 року надходження до Пенсійного фонду від операцій з нерухомості зросли на 42% або на 217 млн гривень.

«Наступний етап нашої роботи – ліквідація фракційної оцінки та перехід до світових стандартів оціночної діяльності. Ці зміни дозволять впровадити в Україні правила, зрозумілі для бізнесу з будь-якої країни. Відповідний законопроєкт вже подано до Верховної Ради», – додав Дмитро Сенниченко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чимало з державних підприємств залишилися виключно на папері, не працюючи десятиліттями і накопичуючи борги

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чи реально отримати 8 мільярдів від приватизації у 2022 році?

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як буде працювати новий сервіс автоматичної оцінки та як безкоштовно дізнатися оціночну вартість квартири, будинку, земельної ділянки чи будь-якої іншої нерухомості.

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Як гарантовано виграти приватизаційний аукціон та чому неможливо купити перемогу за хабар

ФДМУ

Статті • Влада i люди
Чим малі порти України можуть бути цікавими для інвесторів та чому приватизація цих об’єктів дозволить залучити інвестиції у їхній розвиток

Розслідування

Статті • БОРГ-review; Влада i люди
Нового керівника ЧМП міністр інфраструктури Владислав Криклій призначив 30 квітня 2021 року