У 2021 році сума погашення вимог кредиторів банків в управлінні Фонду склала понад 3,5 млрд грн

28 січня 2022, 11:24Новини650

Этот материал также доступен на русском

На позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів із загальної суми погашення вимог банки спрямували 1 295,4 млн грн, з яких 1 245,3 млн грн отримав НБУ.

  • Посилання скопійованоlink copied

Протягом 2021 року неплатоспроможні банки, що перебувають в управлінні Фонду гарантування вкладів, спрямували на погашення вимог своїх кредиторів 3 568,7 млн грн. Із зазначеної суми, зокрема, 1 030,6 млн грн спрямовано на погашення вимог 3-ї черги, що виникли у т.ч. на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам у межах 200 тис. грн, 45,1 млн грн – кредиторам 4 черги (вимоги фізосіб понад гарантовану суму), на погашення вимог 7-ї черги – юросіб, що не є пов’язаними з банком особами, – 2 242,9 млн грн.

На позачергове задоволення вимог забезпечених кредиторів із загальної суми погашення вимог банки спрямували 1 295,4 млн грн, з яких 1 245,3 млн грн отримав НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів). Позачергове погашення кредиторських вимог НБУ здійснили АТ «РОДОВІД БАНК» (276,7 млн грн), ПАТ «ІМЕКСБАНК» (251,5 млн грн), АТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» (239,4 млн грн), АТ «Місто Банк» (160,9 млн грн), АТ «ДЕЛЬТА БАНК» (146,4 млн грн), ПАТ «КБ «ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА» (141,4 млн грн), ПАТ «ЗЛАТОБАНК» (18,8 млн грн) та ПАТ «БАНК КАМБІО» (10,2 млн грн).

В цілому за весь період станом на 1 січня 2022 року задоволено вимог кредиторів неплатоспроможних банків на загальну суму 55 883,5 млн грн, з яких 16 962,9 млн грн погашено забезпеченим кредиторам, в т.ч. 15 682,9 млн грн – НБУ (включно за рахунок звернення стягнення на предмет застави та майна поручителів).

Нагадаємо, на задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків Фондом спрямовуються кошти, отримані в результаті управління та продажу майна (активів) цих банків. Враховуючи низьку якість активів, реальна вартість яких в рази нижча за номінальну, численні вимоги кредиторів залишаються незадоволеними за недостатністю майна таких банків. У зв’язку з цим Фонд вживає необхідних заходів з метою реалізації положень частини п’ятої статті 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» та притягнення до цивільно-правової відповідальності пов’язаних осіб (власників, керівництво банків), діяннями / рішеннями яких заподіяно збитків неплатоспроможним банкам. Усі кошти, що будуть стягнуті у результати цієї діяльності, спрямовуватимуться на задоволення вимог кредиторів банків.

Станом на 1 січня 2022 року Фондом, відповідно до ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», подано 72 позовні заяви щодо 45 банків. Загальна кількість відповідачів, які є пов’язаними особами цих банків, – 821 особа. Загальна сума позовних вимог складає 100 810,12 млн грн.

Крім того, Фондом пред’явлено 27 цивільних позовів у кримінальних провадженнях щодо 19 банків, розгляд яких триває. Загальна кількість цивільних відповідачів – 59 осіб. Загальна сума пред’явлених вимог складає 16 262,97 млн. грн.

Разом з цим, за результатами розгляду судами кримінальних проваджень, на підставі прийнятих судових рішень, станом на 1 січня 2022 року Фонд гарантування ініціював 5 судових проваджень про відшкодування шкоди, заподіяної кримінальними правопорушеннями, щодо 5 банків. Загальна кількість відповідачів – 5 осіб. Загальний розмір заявлених позовних вимог складає 2 657,79 млн грн.

Деталізовані щомісячні дані про погашення вимог кредиторів неплатоспроможних банків, що перебувають в управлінні Фонду, публікуються на Офіційному сайті Фонду у розділі: «Банки в управлінні Фонду» – «Розрахунки з кредиторами банків в управлінні Фонду».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро