За кордоном

Twitter назвали головним джерелом фейків у ЄС

27 вересня 2023, 16:42Новини97

Водночас деякі платформи вже розпочали боротьбу з російською дезінформацією

  • Посилання скопійованоlink copied

Вера Йоурова, віцепрезидентка Єврокомісії, заявила, що соцмережа X є платформою з найбільшим відсотком дезінформації у світі. Про це пише Детектор Медіа з посиланням на Bloomberg.

Свою заяву посадовиця зробила на тлі опублікованих Євросоюзом звітів про те, як кожна з великих технокомпаній, включно з Meta, Google і TikTok, бореться з фейками.

Медійники зазначають, що більшість основних платформ погодилися співпрацювати з ЄС над добровільним кодексом поведінки. Мета — встановлення галузевих стандартів для перевірки фактів та інших заходів.

«X, колишній Twitter, який вже не підпадає під дію кодексу, є платформою з найбільшим відсотком публікацій із неправдивою інформацією або дезінформацією», — заявила Йоурова.

Водночас за її словами, деякі платформи вже розпочали боротьбу з російською дезінформацією. Так Google за перші чотири місяці 2023 року припинив діяльність понад 400 каналів, залучених до операцій впливу держави-терориста. Meta заявила, що розширила партнерство з перевірки фактів 22 мовами в Євросоюзі.

Журналісти вказують, що минулого місяця в ЄС набув чинності Закон про цифрові послуги, що регулює вміст на платформах.

«Оскільки Twitter був визначений як дуже велика онлайн-платформа, звичайно, існують зобов’язання, передбачені жорстким законом. Отже, моє повідомлення Twitter: „Ви повинні дотримуватися жорстких законів, і ми спостерігаємо за тим, що ви робите“», — наголосила Йоурова.

Вона додала, що наразі приплив російської дезінформації «особливо гострий» у Словаччині, де 30 вересня пройдуть вибори. Політикиня закликала соцмережі посилити боротьбу з російською дезінформацією напередодні виборів у США та ЄС.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”