За кордоном

Туреччина розкритикувала заклики Європарламенту до співпраці у запровадженні санкцій проти Росії — Bloomberg

14 вересня 2023, 15:00Новини144

На Туреччину чиниться все більший тиск з боку ЄС і США з вимогою приєднатися до кампанії з покарання РФ за вторгнення в Україну

  • Посилання скопійованоlink copied

У той час як Туреччина і ЄС докладають нових зусиль для відновлення переговорів про членство країни в Євросоюзі, що зайшли в глухий кут, Анкара розкритикувала наполягання Європарламенту на співпраці у запровадженні санкцій проти Росії. Про це повідомляє Bloomberg.

На Туреччину чиниться все більший тиск з боку ЄС і США з вимогою приєднатися до їхньої кампанії з покарання Росії за вторгнення в Україну. Імплементуючи обов’язкові до виконання санкції ООН, Туреччина відмовляється приєднуватися до будь-яких інших санкційних зусиль на підставі того, що це може ускладнити її спроби бути посередником між Києвом і Москвою.

На саміті G20 у Нью-Делі на минулих вихідних президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав кількох лідерів країн задовольнити деякі вимоги Росії, щоб спробувати відновити Чорноморську ініціативу, яка дозволяла поставки українського зерна і знизила світові ціни на продовольство.

США та їхні союзники опираються закликам до послаблення санкцій.

Комісар ЄС Олівер Вархелі привітав зусилля Туреччини щодо відновлення зернової угоди, але закликав її уряд співпрацювати з блоком.

Дуже важливо, щоб Туреччина продовжувала співпрацювати з ЄС, в тому числі щодо імплементації санкцій проти Росії, зокрема щодо санкційних продуктів“, – сказав Вархелі у своєму вступному слові, коли Європарламент оприлюднив необов’язкову до виконання резолюцію в середу, 13 вересня.

Міністерство закордонних справ Туреччини заявило, що документ Європарламенту є “збіркою необґрунтованих звинувачень і упереджень” та демонструє, що його члени не в змозі виробити “правильний стратегічний підхід до ЄС, а також до регіону”.

В МЗС Туреччини також додали, що оновлення угоди про Митний союз із ЄС і невідкладне завершення переговорів про лібералізацію візового режиму для турецьких громадян є спільними цілями Анкари і блоку на цей час.

Раніше повідомлялося, що ЄС та Туреччина обговорюють оновлення митного союзу у межах процесу відновлення довіри європейських партнерів та інвесторів до країни. Міністри закордонних справ ЄС говорили про готовність працювати над тіснішими зв’язками з Туреччиною, при цьому блок відзначив, що Ердоган дав зелене світло членству Швеції у НАТО. Перед тим, як підтримати приєднання Швеції, Ердоган пов’язав заявку країни на приєднання до НАТО із зусиллями Анкари щодо вступу до ЄС.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога