ТСК із захисту прав інвесторів в Україні за три роки своєї діяльності вирішила 22 кейси на 25 млрд грн

29 листопада 2023, 17:00Новини105

Этот материал также доступен на русском

Найчастіше це скарги на блокування податкових накладних

  • Посилання скопійованоlink copied

Парламентська Тимчасова спецкомісія із захисту прав інвесторів в Україні за три роки своєї діяльності вирішила 22 кейси на суму 25 млрд грн.

Про це повідомила голова Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань захисту прав інвесторів Галина Янченко в інтерв’ю Mind.

«Найчастіше це скарги на блокування податкових накладних. Але цього року було й дещо нове – ми отримали цілу низку звернень від спиртзаводів, які кілька років тому в рамках демонополізації ринку були приватизовані приватними особами. Так от, податкова відзначилася тим, що часто з надуманих причин позбавила ліцензій низку таких компаній. Погодьтеся, не найкраща реклама для політики приватизації і загалом в інвестиційній сфері», – розповіла вона.

Один із прикладів – Червонослобідський завод на Київщині, якому парламентська спецкомісія із захисту прав інвесторів допомогла відновити роботу після шести місяців простою, протягом яких підприємство зазнало значних збитків. Якби завод продовжував працювати, він міг би сплатити пів мільярда гривень податків до державного та місцевого бюджетів, зазначає Янченко.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах