Ціни на літій різко зростають через попит на електромобілі

21 вересня 2022, 15:46Новини302

Этот материал также доступен на русском

Літій є винятком на сировинних ринках, ціна на яких в останні місяці в цілому відступили

  • Посилання скопійованоlink copied

Зростання цін на літій посилює боротьбу між автовиробниками за обмеження постачання та викликає побоювання, що нестача металу для акумуляторів може уповільнити перехід до електромобілів, пише The Wall Street Journal.

Ключові факти

  • За даними компанії Benchmark Mineral Intelligence, що займається оцінкою цін, ціни на карбонат літію в Китаї, орієнтир на ринку, що швидко росте, становлять близько 71 000 доларів за метричну тонну. Це майже вчетверо більше, ніж рік тому, і трохи нижче за рекорд, встановлений у березні цього року в юанях.
  • Літій є винятком на сировинних ринках, ціна на яких в останні місяці в цілому відступили, відбиваючи зневіру щодо економічних перспектив, затьмарених підвищенням процентної ставки Федеральною резервною системою та уповільненням зростанням економік в Китаї та Європі.
  • Сира нафта марки Brent та мідь – сировинні товари, які використовуються в промисловості та на транспорті – цього кварталу впали приблизно на 15% та 7% відповідно. Навіть європейські ціни на природний газ, які протягом більшої частини 2022 року зростали через дії Росії щодо скорочення постачання, за останній місяць впали на 10%.
  • Але літій продовжує зростати, чому сприяє зростання продажів електромобілів у Китаї, найбільшому у світі ринку електромобілів.Китайська асоціація легкових автомобілів прогнозує, що цього року в країні буде продано шість мільйонів нових електромобілів, що вдвічі перевищує рівень 2021 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону