Ціни на каву продовжать зростати

10 липня 2024, 14:37Новини137

Этот материал также доступен на русском

Вартість кави на полицях британських супермаркетів зросла приблизно на 15% порівняно з 2023 роком

  • Посилання скопійованоlink copied

Ціни на каву для кінцевих споживачів зростатимуть і надалі, оскільки зміна клімату, перебої в постачанні та нові правила Євросоюзу призводять до збільшення витрат обсмажувальників, прогнозує голова ради директорів італійської компанії Lavazza Джузеппе Лавацца.

“Ціни на каву не мають наміру падати, вони залишаться дуже високими, – сказав він в інтерв’ю Financial Times. – Ланцюжок поставок кави перебуває під серйозним тиском”.

Вартість кави на полицях британських супермаркетів зросла приблизно на 15% порівняно з 2023 роком.

Компанії, що опікуються обсмажуванням кави, були змушені підвищити ціни і знизити рентабельність, оскільки вартість сировини зросла, сказав Лавацца, пояснивши це скороченням поставок унаслідок зміни клімату.

Котирування ф’ючерсів на сорт арабіка перевищили $2,4 за фунт і наблизилися до максимальних за два роки $2,5 за фунт, зафіксованих у квітні, повідомляє Trading Economics. Це зумовлено, зокрема, скороченням поставок із В’єтнаму через несприятливу погоду.

У першому півріччі експорт кави з В’єтнаму впав на 10,6% проти того ж періоду минулого року – до 902 тис. тонн, за даними статуправління країни.

Ціни на каву у світі істотно зросли в другому кварталі через сильну спеку в основних регіонах вирощування в Азії. Котирування ф’ючерсів на сорт робуста в Лондоні до кінця червня збільшилися на 18,1% порівняно з кінцем березня, ф’ючерсів на арабіку – на 20,6%.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону