Три конкуренти ChatGPT, які можуть вибити його з позиції лідера
Этот материал также доступен на русском
Конкуренція з-поміж ботів зі штучним інтелектом дуже жорстка
Конкуренція з-поміж ботів зі штучним інтелектом дуже жорстка, і, хоча ChatGPT деякий час утримував першість, зараз з’явилися 3 грізних конкуренти, що готові вибити його з позиції лідера, і згодом таких конкурентів побільшає.
Попри чимало спільних рис, кожна платформа має свої особливості, які можуть переконати користувачів перейти з однієї на іншу.
Тож, що це за альтернативні боти й чим саме вони можуть переманити користувачів ChatGPT? Проаналізуємо.
Спільні риси всіх ботів зі штучним інтелектом
Найразючішою особливістю ботів зі ШІ нової хвилі є те, що всі вони вміють підтримувати розмову так, ніби відповіді вводить людина, а не машина.
Боти зі штучним інтелектом створені так, що вони розуміють людські запити та підказки й реагують на них відповідним чином. Вони дають користувачам змогу ставити запитання, звертатися по допомогу або вступати в дискусії з ботом.
Також ці моделі мають здатність навчатися: алгоритми машинного навчання та методи обробки природної мови (NLP) дають їм змогу покращувати власні відповіді через постійну взаємодію та здобуті нові дані. Вони вміють аналізувати й розуміти зазначену користувачем інформацію, адаптуватися до його вподобань і вдосконалювати власні відповіді, аби надавати точнішу й персоналізовану інформацію.
Але деякі речі боти зі штучним інтелектом робити не можуть. Наприклад, надавати фінансові поради, на кшталт куди інвестувати 1 000 дол. США, або щодо стратегій гри в азартні ігри. Водночас вони можуть вказати вам на такі речі, як бездепозитні бонуси без відіграшу 2023, які потенційно можуть виявитися для вас надзвичайно вигідними.
Попри власну недосконалість ці боти є набагато кращими за попередників. І це стосується не лише ChatGPT.
За його корону змагаються кілька інших моделей штучного інтелекту. У цій статті вони порівнюються між собою.
Google Bard
Google Bard ⎯ потужний чат-бот, випущений у лютому. Попри те, що Bard все ще перебуває на стадії експерименту, він є сильним претендентом через низку помітних переваг.
Однією з них є можливості кодування. На відміну від конкурентів, Bard може генерувати код більше ніж 20 мовами програмування, разом із C++, Java, Python тощо. На відміну від ChatGPT, користувачі можуть навіть експортувати код з Python безпосередньо в Google Colab для тестування, що відкриває нескінченні можливості для розробників та ентузіастів кодування.
Bard також має доступ до актуальної інформації з пошуку Google. Наявність доступу до поточної інформації в реальному часі означає, що Bard може надавати користувачам найактуальніші дані з будь-якої теми.
Ба більше, Bard вбудовується в Google Docs та Gmail. Користувачі можуть експортувати створений Bard контент безпосередньо в ці програми, що полегшує виконання щоденних задач та заощаджує дорогоцінний час. Тепер написати електронний лист або створити документ можна за кілька натискань.
Нарешті, ще один важливий момент: Bard наразі є безоплатним для використання, на відміну від GPT з додатковими функціями. І хоча невідомо, чи запровадить Google тарифікацію в майбутньому, нинішній безоплатний доступ надає користувачам чудову можливість відчути запропоновані переваги.
Bing Chat
Інтеграція чат-бота Bing (Bing Chat) із пошуком Bing (Bing Search) забезпечує надання об’єктивних та стислих відповідей, часто з емодзі. Під кожною відповіддю надаються посилання на джерела в інтернеті, що забезпечує прозорість і дає користувачам змогу вивчити джерело походження інформації.
Ця модель також вирізняється з-поміж інших чат-ботів здатністю генерувати зображення безпосередньо в чаті.
Хоча всі три чат-боти схильні до упереджень і можуть генерувати безглузді або неточні відповіді, чат-бот Bing не дозволяє взаємодіяти з образливим або неприйнятним контентом. Він, навіть, підлаштовується під розмову й відмовляється опрацьовувати певні запити.
Оскільки ми вступаємо в епоху невизначеності щодо правдивості інформації, приємно бачити, що Bing має такі можливості. Попри потужні інтерактивні можливості ботів зі штучним інтелектом, вони й досі лишаються машинами, яким бракує людської волі та здатності повністю розуміти контекст. Тому багато людей можуть обрати Bing саме через цю функцію.
Jasper.AI
Jasper.ai ⎯ це хмарна платформа розмовного штучного інтелекту, яка має низку разючих можливостей. Завдяки потужним методам розуміння природної мови (NLU) та управлінню діалогами, вона є надійним помічником у виконанні різноманітних завдань.
Jasper.ai вирізняється з-поміж конкурентів інтеграцією GPT-3.5 OpenAI з власними внутрішніми моделями NLU, що дає потужне поєднання генерації та розуміння мови.
Водночас Jasper.ai найкраще проявляє себе у сферах обслуговування клієнтів, продажах та маркетингу. Він розуміє природну мову й реагує на неї, що робить його ідеальним партнером для компаній, які прагнуть покращити взаємодію з клієнтами та оптимізувати свої маркетингові стратегії.
Тому вважається, що саме ця платформа матиме шалений попит з-поміж корпоративних клієнтів.
Майбутнє зі штучним інтелектом
Чимало страху пов’язано зі штучним інтелектом, і це не безпідставно. Але безпечне використання цієї технології може виявитися для людства надзвичайно корисним за умови розумного її застосування.
Автономна модель чат-бота Bing є одним із прикладів того, як це можна зробити, а наявність кількох ботів забезпечує конкуренцію, розвиток та порівняну безпеку.
Відповідальне впровадження різноманітних технологій штучного інтелекту, на кшталт автономного чат-бота Bing, дасть нам можливість у майбутньому мати кілька ботів, себто максимум переваг та мінімум ризиків.
-
Ритейлер Comfy залучить €25 млн від ЄБРР на розвиток мережі
17 січня 2025, 18:00 • Новини
-
Головного інженера філії УЗ викрито на хабарництві
17 січня 2025, 17:49 • Новини
-
Засідання Спільного Комітету Угоди про лібералізацію вантажних перевезень з ЄС: схвалено важливі рішення
17 січня 2025, 17:38 • Новини
-
Knauf купує родовище гіпсу в Україні
17 січня 2025, 17:38 • Новини
-
Проекти та інноваціїСтартап Phantom оцінено в $3 млрд після залучення $150 млн інвестицій17 січня 2025, 17:27 • Новини • Проекти та інновації
-
Годинники мільярдерів: які бренди обирають Маск, Гейтс, Арно та Безос
17 січня 2025, 17:17 • Новини
-
Європейські автовиробники ризикують отримати мільярдні рахунки за вуглецеві квоти
17 січня 2025, 17:07 • Новини
-
СоцмережіTikTok стане головним спонсором інавгураційної вечірки Дональда Трампа – Politico17 січня 2025, 16:57 • Новини • Соцмережі
-
Уряд визначив як буде розвивати систему охорони здоров’я в Україні: деталі
17 січня 2025, 16:46 • Новини
-
Колізії та конфліктиЗа кордономУ США судять колишніх топ-менеджерів збанкрутілого Silicon Valley Bank17 січня 2025, 16:36 • Новини • Колізії та конфлікти
-
Колізії та конфліктиКолишнього прем’єр-міністра Пакистану Імрана Хана засуджено до 14 років ув’язнення за корупцію17 січня 2025, 16:26 • Новини • Колізії та конфлікти
-
За матеріалами БЕБ суд виніс вирок колишньому правоохоронцю, який збував фальшиві документи
17 січня 2025, 16:16 • Новини
-
Неіснуючий борг у $7000: у Києві викрили зухвалих вимагачів (ВІДЕО)
17 січня 2025, 16:06 • Новини
-
Microsoft уперше за 12 років підвищила вартість передплати на Office
17 січня 2025, 15:56 • Новини
-
Зарплати українців у 2024 році зросли на 20% — Мінекономіки
17 січня 2025, 15:45 • Новини
-
СоцмережіГороскоп: на які знаки зодіаку очікує фінансовий сюрприз найближчим часом17 січня 2025, 15:35 • Новини • Соцмережі
-
Огляд ЗМІЧитацькі звички українців у 2024 році: нові тенденції та вплив війни17 січня 2025, 15:25 • Новини • Огляд ЗМІ
-
Проекти та інноваціїБум інвестицій: ізраїльський сектор кібербезпеки залучив $4 млрд у 2024 році17 січня 2025, 15:15 • Новини • Проекти та інновації
-
Thomson Reuters придбала сервіс SafeSend за $600 млн: посилення позицій у сфері автоматизації податків
17 січня 2025, 15:05 • Новини
-
За кордономBinance оновлює правила криптопереказів у ЄС: нові вимоги з 20 січня 2025 року17 січня 2025, 14:55 • Новини • За кордоном
-
Зверніть увагу«Зимова єПідтримка»: 10 мільйонів заявок на виплату 1000 гривень у Дії17 січня 2025, 14:44 • Новини • Зверніть увагу
-
Пенсія за балами: що зміниться в розрахунку пенсій
17 січня 2025, 14:33 • Новини