Огляд ЗМІ

Тоталітаризм, колапс, розпад: у Європарламенті спрогнозували майбутнє Росії

14 січня 2023, 11:25Новини611

Війна в Україні послабить Росію у військовому, економічному та геополітичному плані

  • Посилання скопійованоlink copied

У Європарламенті спрогнозували три сценарії розвитку Росії: перехід до тоталітаризму, крах режиму та розпад. Такі варіанти надали парламенту дослідники, пише Deutsche Welle.

Війна в Україні послабить Росію у військовому, економічному та геополітичному плані, але не зробить її менш небезпечною для Європи, сказала виданню автор доповіді, політичний аналітик дослідницької служби Європарламенту Ганна Капріле.

Вона розповіла DW про сценарії, які містяться у доповіді Європарламенту.

  1. Перший сценарій називається тоталітаризмом. Він має на увазі перехід до більш жорстких репресій, і, можливо, запровадження воєнного стану в Росії. Водночас, прогнозує, що в країні посилять ідеологічну обробку населення. Насамперед вона буде розрахована на молоде населення. За словами Капріле, частково цей сценарій уже реалізується. Далі режим президента Володимира Путіна може еволюціонувати в перебільшену версію самого себе у бік надавторитарного режиму, що укорінюється.
  2. Другий варіант розвитку подій – колапс режиму. «Військові невдачі та кризи, зростаюче почуття покинутості у безправних груп населення та регіонів підірве не лише підтримку регіональних та економічних еліт, а й довіру населення до чинного режиму, що призведе до краху», — прогнозує політолог. За її словами, результат до певної міри залежатиме і від ситуації на війні. Уникнути такого розвитку подій режим міг би, якщо замість Путіна президентом стане людина з великим простором для маневру. Це могло б статися з благословення спецслужб, з ініціативи самого Путіна чи через проблеми президента зі здоров’ям, зазначила Капріле.
  3. Третій сценарій, відбитий у доповіді, передбачає розпад Росії. Цей варіант дослідники називають малоймовірним, але вкрай небезпечним. Він може реалізуватися, якщо до влади прийдуть представники вкрай правих рухів, які набрали сили своєї воєнної риторики.

За словами Капріле, перспективи України прозоріші, незважаючи на війну. Для країни відкрився шлях до Євросоюзу, їй надали статус кандидата на вступ. “Невідомо, коли вона зможе стати членом ЄС і наскільки це буде складно, але, на відміну від Росії, це конкретний сценарій”, – наголосила Капріле.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Ключовим питанням дискусії стало: “Чи зможе Україна завдяки допомозі Заходу здобути воєнну перемогу?”