Торгівці людьми розробляють нові схеми вербування: які є правила безпеки при працевлаштуванні

24 жовтня 2023, 15:15Новини233

Этот материал также доступен на русском

Від торгівлі людьми вже постраждали 300 тисяч українців

  • Посилання скопійованоlink copied

Щороку з’являються нові форми торгівлі людьми. У цей прибутковий бізнес, доходи якого прирівнюють до продажу зброї та наркотиків, щодня намагаються затягнути ще більше людей. Мінсоцполітики нагадує громадянам, як не потрапити до пастки.

 

Щодня понад 27 млн людей залучені до примусової праці, з яких 11,8 млн — це жінки та дівчата, понад 3 млн — діти. Як повідомляли в Мінсоцполітики раніше, від торгівлі людьми вже постраждали 300 тисяч українців.

За даними Міжнародної організації з міграції, в Україні переважає саме трудова експлуатація. Особливо це пов’язано з повномасштабною війною, яка прямо або опосередковано вплинула на 85% населення країни.

«Зіткнувшись із впливом бойових дій, переміщення та ослабленої економіки, люди стали уразливішими до торгівлі людьми та інших форм експлуатації, — сказав заступник Голови Представництва МОМ в Україні Марко Кіментон. — Кожен другий українець готовий прийняти хоча б одну ризиковану пропозицію, яка може призвести до торгівлі людьми чи експлуатації».

Тож неважливо, чи ви шукаєте роботу на території України, чи поза її межами, необхідно бути обережними, оскільки сучасне рабство досі існує й приносить шалені прибутки експлуататорам, сказали в Мінсоцполітики.

Щоб не потрапити в пастку торгівців людьми, дотримуйтеся простих правил безпеки:

  1. Будьте обачні, коли бачите пропозиції роботи із захмарною зарплатою для людей без досвіду. Високий заробіток без знань та досвіду за декілька годин на день — це вигадка шахраїв. Також Work.ua публікував добірку схем, щоб ви не стали жертвою шахраїв та махінаторів з роботою.
  2. Обов’язково перевіряйте всю інформацію про роботодавця та про місце співбесіди. Прочитайте про компанію в інтернеті. Якщо шукаєте роботу за кордоном, бажано знайти тих, хто працював або працює в компанії й попросити в них відгук.
  3. Ніколи й нікому не передавайте оригінальні документи, що посвідчують вашу особу.
  4. Вивчайте мову країни, де плануєте працювати. Базові знання допоможуть вам контролювати ситуацію.
  5. Не діліться особистою інформацією в інтернеті. Пам’ятайте про кібербезпеку.
  6. Перевіряйте умови праці, всі документи, що вам пропонують підписати перш ніж приймати будь-яку пропозицію роботи.
  7. Завжди повідомляйте своїм близьким та родичам усі дані вашої поїздки за кордон (маршрут, країна, місце призначення, номер закордонного телефону, ПІП контактної особи, яка вас буде зустрічати, інші дрібні, та не менш важливі деталі вашої подорожі).
  8. Придумайте з близькими кодове слово, яке ви будете застосовувати, якщо потрапите у небезпеку.
  9. Майте при собі перелік телефонів посольств та консульських установ України за кордоном.

До речі, в Україні понад 12 років працює система допомоги постраждалим особам. Тож якщо ви або ваші близькі опинилися у важкій ситуації, можете отримати допомогу або проконсультуватися за телефонами:

  • 15-47 — гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.
  • 0 800 500 202 (102) — гаряча лінія Національної поліції України.
  • 0 800 213 103 — контакт-центр системи безоплатної правової допомоги.
  • 527 — гаряча лінія з протидії експлуатації.
  • 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 — «гаряча лінія» з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації.
  • 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 — національна дитяча «гаряча лінія».

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Неприпустимо, щоб адвокати, які стоять на захисті прав і свобод громадян, ставали жертвами насильства, особливо від тих, хто має захищати закон і порядок

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків