Проекти та інновації

Тільки чорним кольором і великим шрифтом: НБУ оновлює правила до договорів небанківських фінустанов

18 червня 2021, 17:20Новини292

Этот материал также доступен на русском

Кредитодавцям заборонять застосовувати положення, які створюють надмірну перевагу на їх користь

  • Посилання скопійованоlink copied

Національний банк пропонує оновити договори про надання позики/кредиту, які укладаються зі споживачами фінансових послуг небанківськими фінансовими установами.

Відповідний проект Положення про додаткові вимоги до договорів регулятор представив для громадського обговорення. Документ передбачає окремі норми щодо змісту договору, способу викладення тексту договору та порядку його підписання сторонами.

Детальніше дивіться у презентації від НБУ

Кредитодавцям заборонять застосовувати положення, які створюють надмірну перевагу на їхню користь або можуть поставити споживача у невигідне становище.

Кредитні договори небанківських фінансових установ повинні відповідати Закону й у частині питань врегулювання простроченої заборгованості.

Зокрема, проєкт Положення зобов’язує кредитодавця включати до тексту договору обов’язок повідомляти споживача про відступлення права вимоги за договором новому кредитору або про залучення колекторської компанії упродовж 10 робочих днів з дати такого відступлення або залучення. Також передбачене включення до договору зобов’язання кредитодавця фіксувати кожну безпосередню взаємодію зі споживачем та пов’язаними з ним особами, які надали згоду на таку взаємодію, за допомогою відео- та/або звукозаписувального технічного засобу та попереджати особу про таке фіксування.

Аналогічні вимоги вже застосовані до банків.

На сьогодні Національний банк пропонує поширити їх і на небанківські фінансові установи, які здійснюють діяльність у сфері послуг із надання споживчого кредиту.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

НБУ

Статті • Влада i люди
Якщо намагатися пришвидшити темпи економічного зростання нацбанківськими інструментами, ми отримаємо або інфляцію, або бульбашки на фінансових ринках

НБУ

Статті • Влада i люди
Чи можна збільшити обсяги іпотечного кредитування без навантаження на державний бюджет?

НБУ

Статті • Влада i люди
Набувши популярності серед молоді, кешбек як інструмент підвищення лояльності невдовзі може зникнути з українського фінансового ринку

НБУ

Статті • Влада i люди
Чому державні банки готові підтримувати програму

НБУ

Статті • Влада i люди
1 липня минув рік, як Національний банк став регулятором для небанківських фінансових установ

Законодавство

Статті • Влада i люди
Законопроєкт «Про кредитні спілки», зареєстрований під № 5125, 1 червня 2021 року був розглянутий Верховною Радою України у першому читанні та прийнятий за основу