За кордономОгляд ЗМІ

Телескоп Габбл показав фото спокійної галактики з руйнівним секретом

31 липня 2023, 13:02Новини95

Этот материал также доступен на русском

Попри те, що віддалена галактика, за спостереженнями науковців, “виглядає спокійною”, раніше вона була місцем катастрофічного вибуху – наднової, виявленої у 2015 році.

  • Посилання скопійованоlink copied

Телескоп “Габбл” сфотографував нову надзвичайно “спокійну” далеку галактику. Вона знаходиться на відстані 192 мільйонів світлових років від Землі

Про це повідомили у Європейському космічному агентстві (ESA), – пише Прямий.

Зазначається, що на зображенні видніється спіральна галактика UGC 12295. Вона розташована за близько 192 млн світлових років від планети Земля – у сузір’ї Риб.

Вчені повідомили, що галактика має вигляд яскравої центральної смуги зі щільно закрученими спіралями навколо.

Попри те, що віддалена галактика, за спостереженнями науковців, “виглядає спокійною”, раніше вона була місцем катастрофічного вибуху – наднової, виявленої у 2015 році.

Фото: ESAФото: ESA

“Дві різні команди астрономів використовували ширококутову камеру Hubble Wide Field Camera 3 для спостереження UGC 12295 і просіювання уламків цього величезного зоряного вибуху. Перша команда досліджувала уламки наднової, щоб краще зрозуміти еволюцію матерії у нашому Всесвіті. Друга команда астрономів також досліджувала наслідки спалаху наднової UGC 12295, але їхнє дослідження було зосереджене на поверненні до місць деяких з найкраще вивчених попередніх наднових, розташованих поблизу. Гострий зір “Габбла” може виявити затяжні сліди цих енергійних подій, проливаючи світло на природу систем, які їх приймають”, – йдеться у повідомленні Європейського космічного агентства.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?