Колізії та конфлікти

Тарифи зростуть, а якість обслуговування падає?

30 червня 2021, 15:17Новини580

За прогнозом Кабміну, тарифи на опалення в Україні цьогоріч зростуть ще на 33%, на воду – на 22%. 

  • Посилання скопійованоlink copied

Одразу кілька неприємних новин отримали українці протягом останнього тижня. Кабінет Міністрів очікує стрімкого зростання тарифів на комунальні послуги.

За прогнозом Кабміну, тарифи на опалення в Україні цьогоріч зростуть ще на 33%, на воду – на 22%.

Крім того, нещодавно Державна служба статистики оприлюднила дані про комунальні платежі за квітень 2021 року.

Виявляється, що у квітні 2021 року за комуналку українцям нарахували на 6,4 мільярда гривень більше, ніж у квітні 2020-го – сума нарахувань виросла на 56,1%.

Було б логічно, щоб у разі стрімкого зростання тарифів якість обслуговування також відповідно трималася на високому рівні. Але у багатьох регіонах України виявляється зворотня залежність: чим вищими стають тарифи, тим менше пересічний містянин розуміє, за що і яким чином він сплачує свої кровні гроші.

Наприклад, у Житомирі, незважаючи на те, що майже пів року проводяться акції з протидії збільшенню тарифів, ситуація заходить у глухий кут і вирішувати її ніхто не має бажання.

Водночас «Житомиробленерго» на журналістські запити надає відповіді, що в них діє комерційна таємниця, тому жодної конкретної відповіді вони надати не можуть. А у водоканалі минулого тижня спалахнув скандал з керівником одного з комунальних підрозділів, який вимагав хабар.

Аналогічна ситуація і зі структурою, яку примусово на вимогу міжнародних кредиторів поділили на дві – «Житомиргаз» та «Житомиргаз Збут». Крім того, що замість однієї квитанції житомирянам сьогодні приходять дві, ситуація тільки погіршилася і в деяких випадках почала доходити до абсурду. Так, наприклад, мешканці одного з будинків нового житлового комплексу по вулиці Вітрука, 6-г зателефонували до ЗМІ і повідомили про те, що в них протягом зими взагалі не було газопостачання. На початку весни у квартирах були встановлені лічильники, але офіційного пуску газу в мережу не було. Жодних документів про початок введення в експлуатацію газової мережі також немає. Але з моменту встановлення лічильників та їх опломбування почали надходити квитанції на доставку газу. За доставку газу, якого взагалі ще немає в системі!

Ситуація абсурдна, але всупереч законодавству представники АТ «Житомиргаз» заявляють, що незважаючи на відсутність газу в мережі, після опломбування лічильників споживачі, які ще нічого не можуть спожити, повинні сплачувати за транспортування того, чого ще немає в системі. Спілкування з керівництвом не вийшло, звернення до колл-центру також було безрезультатним.

Тим часом власників багатоквартирних будинків можемо «порадувати» ще більше. В Україні узаконили третю платіжку за газ! Комунальники можуть стягувати з українців, які живуть у багатоквартирних будинках, плату за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Відповідний законопроєкт вже ухвалено і підписано. Третя платіжка за газ з’являтиметься тоді, коли в цьому виникне необхідність: наприклад, трапиться аварійна ситуація, яку потрібно буде усунути. І це може статися у будь-який момент.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Нові правила значно збільшують фінансове та трудове навантаження на фонди

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Понад 15% українців володіють криптовалютою і багато з них використовують її щодня

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Звільнення з військової служби через сімейні обставини або інші поважні причини здійснюється за наявності оригіналів документів, що підтверджують таку підставу звільнення

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму