Тариф на транзит нафти через Україну з січня 2023 року збільшиться на 18%

27 грудня 2022, 14:08Новини269

Этот материал также доступен на русском

Причина – руйнація української енергетичної інфраструктури, що продовжується

  • Посилання скопійованоlink copied

Тариф на транзит нафти через територію України до Угорщини та Словаччини з 1 січня 2023 року збільшиться на 18,3% – з EUR11,5/тонна до EUR13,6/тонна, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна» джерело в уряді. .

Інформацію також підтверджують російські ЗМІ із посиланням на дані на сайті російської «Транснефти».

У листопаді агентство Bloomberg з посиланням на лист «Укртранснафти» до «Транснафти» повідомило, що українська сторона повідомила російську про необхідність збільшити тариф на 18% у зв’язку з руйнацією української енергетичної інфраструктури, що продовжується, що призвело до значного дефіциту електроенергії, збільшення її вартості, нестачі палива, запасні частини.

Крім того, збільшились витрати на організацію безпечних умов праці персоналу та охорону об’єктів українського нафтотранспортного оператора.

Як повідомлялося, тариф на транзит нафти через Україну для «Транснафти» з 1 січня 2022 року збільшився з EUR8,6/тонна до EUR9/тонна, з 1 квітня 2022 року – до EUR11,5/тонна.

«Укртранснафта» у 2021 році знизила транзит нафти територією України трубопровідним транспортом до країн Європи та Білорусі на 3,2% (на 427,2 тис. тонн) порівняно з 2020 роком – до 12 млн 724,8 тис. тонн. Зокрема, транзит у напрямку Будковце (Словаччина) становив 8 млн 594,3 тис. тонн (+1,6% до 2020-го), Фенешлітку (Угорщина) – 3 млн 411,5 тис. тонн (-10,6% ), Мозиря (Білорусь) – 719 тис. тонн (-18,2%).

ЄС та Великобританія з 5 грудня 2022 року запровадили ембарго на закупівлю російської нафти, а також участь їхніх компаній у транспортуванні російської нафти морем та надання відповідних послуг. Угорщині, Чехії та Словаччині вдалося домогтися виключення на введення ембарго на російську нафту з боку ЄС.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро