Тарас Тарасенко: Проєкт №5010 щодо питань банкрутства на непідконтрольних територіях потребує удосконалення

23 березня 2021, 13:35Новини335

Этот материал также доступен на русском

Проєкт змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економнаслідків недобросовісного банкрутства п/є внаслідок військової агресії на сході України потребує вдосконалення.

  • Посилання скопійованоlink copied

22 березня 2021 року відбулось чергове засідання Робочої групи з питань удосконалення законодавства у сфері банкрутства. За словами головуючого Групи, народного депутата Тараса Тарасенка засідання було присвячено розгляду законопроектів №№4409, 5010, 4220.

В результаті плідного обговорення члени Робочої групи дійшли до наступних висновків:

1) задля досягнення консенсусу серед різних зацікавлених сторін в процедурах банкрутства та з метою уточнення деяких положень законопроекту №4409, усунення прогалин, колізій членами Робочої групи будуть розроблені та надані Комітету з питань економічного розвитку відповідні пропозиції.

Більш концептуальні та суттєві зміни процедур банкрутства напрацьовуватимуться в окремих законопроектах;

2) констатувавши неприпустимість прийняття проекту Закону реєстр. № 5010 (про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економічних наслідків недобросовісного банкрутства підприємств внаслідок військової агресії на сході України) в запропонованій редакції, члени Робочої групи вирішили надіслати до Комітету з питань економічного розвитку лист, в якому викласти можливі напрямки вдосконалення положень законопроекту, а саме шляхом:

  • формування чіткого переліку юридичних осіб (у відповідності до законодавчо встановлених критеріїв), щодо яких не дозволено проводити процедуру банкрутства за ініціативою кредиторів до відновлення територіальної цілісності України та повернення територій;
  • застосування інструментів на зразок корпоративного поділу, заміщення активів, що дозволить розділити майно, що знаходиться на території України і майно, що знаходиться на непідконтрольній Україні території;
  • завершення процедур щодо майна, що знаходиться на території України із подальшим зупиненням/закриттям провадження. Після повернення територій під контроль України або інших обставин відновлювати/відкривати провадження.

3) члени Робочої групи підтримали доцільність прийняття законопроекту реєстр. № 4220 (про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19) та висловили низку пропозицій для його доопрацювання під час другого читання, зокрема, але не виключно, щодо питання продовження процесуальних строків, питання підпису арбітражним керуючим протокольного рішення зборів (комітету) кредиторів.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Юристи визнають, що кредитні боржники рідко виграють у судах

Законодавство

Статті • Влада i люди
Пенсія призначається незалежно від тривалості служби

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Заява про призупинення сплати грошового зобов’язання підписується позичальником власноручно або шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису

Банкрутство

Статті • Банкрутство
Досить несподівано “банкрутний” кодекс став тестом на популізм для окремих народних депутатів

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Найкраща стратегія для боржників – це залишатися на зв'язку зі своїми кредиторами

Фізичні особи

Статті • Банкрутство
Закон звільняє позичальників лише від сплати штрафів та інших платежів, що нараховані за прострочення виконання зобов’язань за кредитним договором