За кордоном

Синьо-жовтий прапор у Косові розгорнули… австрійці

28 травня 2022, 12:10Новини527

Этот материал также доступен на русском

Так і кортіло поцікавитися, кому завдячувати позитивними емоціями, які відчула українська преса коло пам’ятника «Newborn»

  • Посилання скопійованоlink copied

Синьо-жовтий національний прапор несподівано «сам прийшов» до українців у середмісті столиці Косова – повідомляє з Приштини спецкор Сергій Шевченко.

Була спекотна днина – майже 30 градусів за Цельсієм. Біля пам’ятника «Newborn» (це відома туристична пам’ятка Приштини) до групи українських журналістів, з якими щойно спілкувалися телевізійники, підійшов усміхнений іноземець. Інтелігентне обличчя здалося знайомим… А він по-свояцьки простягнув правицю, сказав «Hello!», назвався Гюнтером і відрекомендував свою супутницю – Каті. Потім цей високий імпозантний чоловік у світлому піджаку дуже чітко, як пароль, вимовив: «Слава Україні!» Йому дружно відповіли: «Героям слава!»

Задоволений Гюнтер вийняв із сумки два прапори – Косова і… України! Перший стяг – із золотим «ромбом» молодої балканської республіки та шістьома білими зірками на синьому тлі, другий – синьо-жовтий. Зрозумілою всім європейцям гарною англійською володар прапорів урочисто промовив: «Solidarity!» І широким жестом запросив присутніх зробити спільне фото з розгорнутими стягами.

Спочатку подумалося: мабуть, це місцева преса підготувала для українських колег такий «рояль у кущах». Змовницьки поглядаю на Адема Сулеймані (мовляв, ваша робота?). Адем, який цього дня супроводжував гостей на інтерв’ю для республіканського телеканалу, і сам щиро здивувався: «Прапори – не наш сюрприз. Це приїхали австрійці. У них свій проєкт».

Але ж як доречно віденські прапороносці саме тут нагодилися! Так і кортіло поцікавитися, кому завдячувати позитивними емоціями, які відчула українська преса коло пам’ятника «Newborn».

Інтернет знає все про всіх. Гюнтер Фелінгер (Gunter Fehlinger) – австрійський економіст, експерт. Знавець економічних реформ і політики малого та середнього бізнесу в європейських країнах з перехідною економікою, головно в Косові, Албанії та Україні. У столиці Косова Гюнтер сфотографувався з прапорами ЄС, України, Грузії та Молдови. «З Приштини я закликаю Тбілісі, Київ та Кишинів визнати Косово», – написав він цього дня на своїй сторінці у твітері. Жодна країна, вважає Гюнтер Фелінгер, не може бути повноправним членом вільного світу без визнання Республіки Косово.

Каті Шнебергер (Kati Schneeberger) – президентка віденської громадської організації «Vienna goes Europe». На початку року в столиці Австрії саме це об’єднання провело, приміром, акцію солідарності з Україною. Учасники, а серед них політичні та громадські діячі, українська діаспора, представники Грузії, Білорусі та російського демократичного руху, засудили московську агресивну політику. Каті Шнебергер вважає, що дуже важливо нині демонструвати солідарність з Україною та її народом. Нікому не дозволено змінювати кордони, так само не може бути предметом обговорення незалежність України чи інших країн, вважає президентка Vienna goes Europe.

Ось таке несподіване «побачення» з дорогим серцю кожного українця національним прапором трапилося в короткій перерві між поточною журналістською діяльністю – між записами інтерв’ю.

Досі впродовж кількох травневих днів роботи в Приштині часто доводилося бачити на вулицях і майданах лише прапори Косова й Албанії (на останньому зображений чорний двоголовий орел на червоному тлі). Ці стяги майорять на щоглах, помітні на балконах багатоповерхівок… Місцевий люд патріотичний і щирий, спілкується рідною мовою: дев’ять з кожних десяти тутешніх жителів – албанської національності.

А в розмовах з косоварами й іноземцями спецкор з Києва найчастіше чув (і це зігріває душу) слова «Ukraine» і «Solidarity». «Нації, як і людство, визначаються в часи міжусобиць і труднощів. «Ми солідарні з Україною», – написав у твітері прем’єр-міністр Косова Альбін Курті з приводу приїзду двох українських фахівців у галузі інформаційної діяльності для роботи в Приштині за програмою «Журналісти в резиденції – Косово» (професійний захист, нагадаємо, здійснюється за рекомендацією Національної спілки журналістів України).

Хто справжній агресор, хто терористи й воєнні злочинці в розв’язаній рашистами війні в центрі Європи, жителі Косова не мають сумнівів. Отож Приштина бажає Києву якнайшвидшої перемоги й вірить, що вбивць і загарбників буде належно покарано.

Сергій Шевченко, із Приштини (Косово)

Фото: Адем Сулеймані (Косово)

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В цілях надання компенсації пошкоджене або знищене майно, яке знаходиться в районі бойових дій або на окупованих територіях, прирівнюється до знищеного

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У межах заходу в Лондоні були презентовані практичні концепції юридичного механізму стягнення збитків

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Фонд регулярно здійснює постачання безпілотних літальних апаратів різного призначення для українських підрозділів

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
В розумінні реєстраційного законодавства приватний будинок і земельна ділянка, на якій він розташований, — це різні об’єкти нерухомого майна

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
"СтягниБорг" автоматично формує документ згідно з вимогами закону