Світовий банк оцінює збитки інфраструктури України від війни на суму $60 млрд

22 квітня 2022, 15:36Новини130

Этот материал также доступен на русском

Уряд та державні підприємства України стикаються з великим невоєнним бюджетним дефіцитом та борговим навантаженням.

  • Посилання скопійованоlink copied

Група Світового банку завершила попередню оцінку фізичних збитків будівлям та інфраструктурі України, завданих військовою агресією Росії, та оцінила його приблизно в $60 млрд.

Про це повідомив президент банку Давид Малпасс на міністерському круглому столі на підтримку України в рамках “Весняних зустрічей 2022 року” Світового банку та МВФ, пише “Інтерфакс-Україна”, зазначає Finbalance.

Це “вузька” вартість і не включає зростання економічних витрат для економіки України. Звичайно, війна все ще триває, тому ці витрати зростають“, – сказав Малпасс.

Так, Малпасс додав, що уряд та державні підприємства України стикаються з великим невоєнним бюджетним дефіцитом та борговим навантаженням.

За його словами, Група Світового банку мобілізувала понад $3 млрд для України, аби підтримати продовження основних державних послуг. Президент СБ подякував за надані грантові внески через створений банком багатосторонній трастовий фонд (MDTF) США, Велику Британію, Норвегію, Данію, Австрію, Латвію, Литву, Ісландії, а також за надані гарантії Великої Британії, Нідерландів та Швеції, а Японію – за паралельне фінансування.

Пріоритетом має бути задоволення поточних потреб України у фінансуванні таким чином, щоб звести до мінімуму її майбутній борговий тягар. Грантові внески будуть дуже важливими“, – наголосив Малпасс.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації