Світові ціни на сталь та металургійну сировину продовжують знижуватись – експерт

7 червня 2023, 14:17Новини91

Этот материал также доступен на русском

В середньому падіння складає $50-70/т в залежності від асортаменту продукції

  • Посилання скопійованоlink copied

Наприкінці травня – на початку червня 2023 року світові ціни на металопродукцію та металургійну сировини продовжили падіння, загальні настрої на усіх ринках песимістичні.

Таку оцінку в коментарі “Апострофу” висловив економіст Олексій Кущ.

“Упродовж останніх 1,5 місяців ми бачимо плавне зниження цін на усі основні види металопродукції на основних ринках. Від’ємну динаміку демонструють чавун, сталева заготівка, г/к рулон, арматура, залізна руда, металобрухт.

В середньому падіння складає $50-70/т в залежності від асортаменту продукції”, – сказав він.

За даними аналітичного агентства Fastmarkets, ціни на сталеву заготовку у травні знизились до $611/т EXW Turkey у порівнянні із $621/т у квітні, на г/к рулон – до $704/т EXW Turkey у порівнянні із $794/т, на арматуру – до $733/т EXW Turkey у порівнянні із $810/т. Дешевшає і металургійна сировина: за даними Platts, залізна руда просіла до $104/т, металобрухт – із $425/т Turkey CFR до $379/т, а в Польщі брухт реалізується навіть за 300 EUR/т. При цьому ціни на природний газ на європейській біржі TTF впали до рекордно низької позначки 24 EUR/МВт-год ($274/тис. куб. м).

“В загалом на всіх світових ринках настрої песимістичні. Хоча напочатку червня ціни у тій же Туреччині дещо “відскочили” від мінімуму, але це не пов’язане із пожвавленням попиту, це більш схоже на технічну корекцію після завершення президентських виборів. Тенденція зниження котирувань буде тривати й надалі впродовж літа”, – відмітив Олексій Кущ.

За його словами, ситуація в Україні дублює ситуацію у світі. “Українські металурги йдуть в унісон із глобальними котируваннями. Щоправда, у травні українські заводи знизили закупівельні ціни на металобрухт усього на 800 грн, що не зовсім відповідає поточним світовим реаліям зниження котирувань. Проте я не думаю, що це стала ситуація, брухтарі не будуть користуватися цією допомогою довго, і у червні металурги будуть вимушені знову зменшувати ціни”, – підкреслив експерт.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Церква отримала у власність нерухомість в Старому історичному місті Таллінна, яка на сьогодні оцінюється більше як 7 000 000 мільйонів євро