Огляд ЗМІ

“Супутник Притули” дозволить військовим фотографувати позиції окупантів і вночі, і крізь хмари

18 серпня 2022, 18:29Новини405

Це суттєва допомога нашим Збройним Силам України

  • Посилання скопійованоlink copied

Фінська компанія ICEYE, що володіє найбільшим сузір’ям радарних супутників, надаватиме дані українському Міністерству оборони. Саме на цю угоду фонд Сергія Притули витратить 600 млн грн, які зібрали у червні на купівлю чотирьох Bayraktar.

Що означає «купівля» супутника та які дані отримає Україна

Фонд Сергія Притули оголосив про угоду із ICEYE, що напряму надаватиме дані із власних супутників Міноборони. Фінська компанія також випустила заяву про угоду, проілюструвавши її знімком Кримського мосту. До угоди з ICEYE українська армія отримувала розвіддані, в тому числі супутникові, від західних партнерів, зокрема США. З точки зору супутникової інформації українці повністю залежали від партнерів, бо країна не має власних працюючих апаратів на орбіті.

Тепер Міноборони отримуватиме зображення з космосу напряму від фінської компанії, яка з 2018 року запустила сузір’я з 21 супутника. Відомство зможе ставити задачі для зйомки необхідної території і оперативно отримуваті дані. Що можуть супутники?

Наразі на орбіті оперують 20 апаратів ICEYE, свідчать дані каталога Celestrak. Всі вони використовують технологію SAR – радарів із синтезованою апертурою. Традиційні оптичні супутники роблять знімки у видимому спектрі і не можуть фотографувати поверхню Землі вночі та не бачать крізь хмари. Технологія SAR дозволяє сканувати поверхню крізь хмари та у повній темряві.

Що військові побачать із космосу

Якість зображень залежить від кількох ключових характеристик супутників: роздільної здатності та полоси сканування. Апарати ICEYE мають декілька режимів.

Найкраща можлива якість – 1м на 1 піксель зображення, якщо супутник «фотографує» полосу поверхні шириною 15 км. Така роздільна здатність дає можливість побачити, чи на зображенні гелікоптер, літак, танк чи інший вид бронетехніки, рахувати кількість вагонів у складі потягу, свідчить Національна шкала інтерпретації зображень Федерації американськиї вчених.

Якщо сканувати територію шириною 30 м, то роздільна здатність складатиме 3 м на 1 піксель. Це дозволяє виявляти літаки, транспортні засоби чи частини обладнання на стаціонарних майданчиках ППО або ПРО.

Також супутник ICEYE може охоплювати великі площі шириною 100 км при роздільній здатності 15 м на 1 піксель. Тут йдеться вже про те, щоб бачити дороги та залізничні шляхи, проте не розрізняти їх.

«Це серйозний крок у забезпеченні критичних потреб українського уряду у даних спостереження і суттєва допомога нашим Збройним силам», – впевнений Сергій Притула.

Джерело

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога