Сумчани стали жертвами фейкових знайомих, які попросили “у борг”

27 травня 2024, 11:30Новини95

Дівчина, бажаючи виручити приятеля, перерахувала гроші в сумі 8542 гривні на вказаний їй номер банківської картки

  • Посилання скопійованоlink copied

Шахраї постійно вдосконалюються, аби збагатитися за рахунок занадто довірливих людей. Останнім часом зловмисники часто зламують акаунти у месенджерах користувачів, та під різними приводами виманюють у людей гроші.

Так, до Сумського районного управління поліції ГУНП в Сумській області вчора звернулася 23-річна сумчанка, яка повідомила, що їй, в месенджері «Telegram», надійшло повідомлення нібито від її знайомого, який попрохав у борг грошей.

Дівчина, бажаючи виручити приятеля, перерахувала гроші в сумі 8542 гривні на вказаний їй номер банківської картки. Згодом, зв’язавшись зі справжнім знайомим дізналася, що його акаунт хтось зламав, а гроші вона відправила шахраєві.

Аналогічний злочин було вчинено і стосовно 32-річного жителя обласного центру. Чоловікові теж надійшло повідомлення у месенджері “Telegram” нібито від знайомого, який попросив у борг 8100 гривень і обіцяв їх скоро повернути.

Громадянин перерахував гроші прохачеві та незабаром дізнався, що сторінку знайомого було зламано, а грошей попросив у «борг» злочинець-шахрай.

У поліції відкрили кримінальні провадження за ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Правоохоронці радять громадянам більш критично і виважено ставитися то різного роду повідомлень в мережах, аби не стати жертвами аферистів, повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Можна припустити, що саме обізнаність М.Рудика про «поліграфічну» складову діяльності ТСЦ, дозволяє йому досі перебувати на посаді

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Виникає дуже серйозне питання до МОНУ - яким чином воно відстоює інтереси студентів та науково-педагогічних працівників?

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Директору Інституту інноваційної освіти КНУБА О.Петроченку доводиться відстоювати право на свою роботу та посаду

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Є підстави вважати, що в АРМА може багато років функціонувати корупційна схема з вимивання на користь приватних осіб грошей, які мали стати доходами Держбюджету

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Російський бізнес не повністю вичищений з української економіки через хаотичність формування санкційних списків

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Чи потрібен нам ще один керівник АРМА, залежний від Офісу Президента?