Колізії та конфлікти

Суддю Старобільського суду Кудрявцева покликали на допит за державну зраду

13 травня 2022, 09:44Новини269

Кудрявцева чекають 17 травня в кабінеті №8 Офісу генпрокурора в приміщенні в Києві по вулиці Симона Петлюри, 7/9

  • Посилання скопійованоlink copied

Суддю Старобільського районного суду Луганської області викликають на допит в Генеральну інспекцію Офісу генерального прокурора.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на повістку опубліковану в газеті «Урядовий кур’єр».

Кудрявцева чекають 17 травня в кабінеті №8 Офісу генпрокурора в приміщенні в Києві по вулиці Симона Петлюри, 7/9.

Суддя викликається для допиту в якості підозрюваного в кримінальному провадженні № 62022140040000032 від 18.04.2022. При собі Кудрявцев повинен мати паспорт чи інший документ, що посвідчує особу.

За версією правоохоронців, суддя в окупованому Старобільську вчинив державну зраду і перейшов на бік ворога.

Раніше генпрокурор Ірина Венедіктова повідомила, що суддя і керівник апарату Старобільського райсуду Луганської області перейшли на роботу до «районного суду» «ЛНР».

За версією слідства, підозрювані умисно вступили у злочинну змову з представниками так званої «ЛНР» окупаційної адміністрації Російської Федерації. Вони начебто агітували інших суддів та працівників апарату суду, присягнути на вірність РФ, співпрацювати з представниками окупаційної адміністрації та написати заяви про прийняття на роботу, пообіцявши їм посади в незаконно створених судових органах.

За державну зраду в умовах воєнного стану (ч.2 ст.111 ККУ) громадянам загрожує 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

Суддя Кудрявцев відомий тим, що входив до колегії суддів, яка розглядала справу про держзраду колишнього лідера парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова, якого називали «батьком ЛНР».

Єфремов обвинувачується в організації захоплення будівлі Луганської ОДА навесні 2014 року, в пособництві під час захоплення будівлі Управління СБУ в Луганській області, вчиненні умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України. Також йому інкримінують сприяння створенню та діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» і державну зраду.

Станом на початок 2022 року вироку щодо Єфремова так і не було ухвалено.

Сам суддя Кудрявцев раніше скаржився на втручання у правосуддя у зв’язку зі справою Єфремова.

20 січня 2019 року близько 7 ранку в будинку, де проживає суддя, виникла пожежа, внаслідок якої вигоріла третина даху. Паралельно в місцевих ЗМІ з’являлися критичні публікації щодо суддів у справі Єфремова. Також у цей же час Кудрявцев брав участь у конкурсі до Верховного суду.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Огляд ринків

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Наш співрозмовник – командир екіпажу БПЛА, капітан, служить у підрозділі аеророзвідки спеціального призначення "КОНДОР" Першої президентської бригади ОП "БУРЕВІЙ"

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Дослідження

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Кожна особа має право звернутись до суду України щодо стягнення майнової шкоди з держави агресора – російської федерації

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
Більшість колег та товаришів адвоката Іллі Костіна - це люди, які відчули своє зобов'язання перед Батьківщиною захистити її. Але не всі...

Війна з Росією

Статті • Війна з Росією
В нас, українців, немає шляху іншого, ніж перемога