Суд визнав борг “Проско Ресурси” перед “Інвестохіллс” на 472 млн грн

27 жовтня 2021, 09:44Новини156

Этот материал также доступен на русском

Згідно з судовими матеріалами, влітку 2021 року ЗНВКІФ “Інвестохіллс Хеліантус” викупив у ФГВФО права вимоги ВТБ Банку до ТОВ “Проско Ресурси” за низкою кредитних договорів.

  • Посилання скопійованоlink copied

05.10.2021 Госпсуд Дніпропетровської області в межах справи №904/4262/17 про банкрутство ТОВ “Проско Ресурси” задовольнив заяву АТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд “Інвестохіллс Хеліантус” та визнав цей інвестфонд як правонаступника прав вимоги ВТБ Банку до ТОВ “Проско Ресурси” на суму 472,2 млн грн (у т.ч. 424,3 млн грн – вимоги четвертої черги; 47,9 млн грн – вимоги шостої черги), – повідомляє Finbalance.

Згідно з судовими матеріалами, влітку 2021 року ЗНВКІФ “Інвестохіллс Хеліантус” викупив у ФГВФО права вимоги ВТБ Банку до ТОВ “Проско Ресурси” за низкою кредитних договорів.

Додамо, що кредиторські вимоги до ТОВ “Проско Ресурси” пред`являли також Альфа-Банк, “Кредит Дніпро”, “Ментікто Холдінгс Лімітед”, “Далкбей Холдінгс Лімітед”, “ДВС Компані ЛТД” тощо.

При цьому раніше представник ВТБ Банку в судовому порядку висловлював думку в контексті угоди “Проско Ресурси” з “Ментікто Холдінгс Лімітед” про “штучно створену пов`язаними між собою особами” заборгованість “з метою здійснення в подальшому контролю у справі про банкрутство” (цитата).

ТОВ “Проско Ресурси” пов`язували з групою “Юмін” (Ukraine Minerals) та дніпропетровським бізнесменом Дмитром Визгаловим. У держреєстрі одним із засновників ТОВ “Проско Ресурси” вказане ТОВ “Юмин Груп”, а бенефіціаром значиться Євген Коссов.

Як писав Finbalance, 31.08.2021 Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив заяву АТ “ЗНВКІФ “Інвестохіллс Хеліантус” та визнав цей інвестфонд правонаступником ВТБ Банку як кредитора в справі №904/5417/18 про банкрутство ТОВ з іноземними інвестиціями “Кольорові метали” (теж пов`язане з групою “Юмін”).

Таким чином, ЗНВКІФ “Інвестохіллс Хеліантус” у судовому порядку був визнаний кредитором ТОВ з іноземними інвестиціями “Кольорові метали” на суму 761,6 млн грн, з яких 46,4 млн грн – це забезпечені заставою вимоги; 392,4 млн грн – вимоги четвертої черги; 322,8 млн грн – вимоги шостої черги.

Як повідомлялося, бенефіціарами групи “Інвестохіллс” (Investohills) є Андрій Волков (екс-глава Альфа-Банку) та Михайло Бакуненко (працював у Goldman Sachs, Renaissance Capital).

У 2020 році було створено Міжнародний фонд “Інвестохіллс Хеліантус” з обсягом іноземних інвестицій в український ринок проблемної заборгованості в розмірі $100 млн.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
У полі зору міжнародної спільноти найголовніше в галузі безпеки – битва проти рашизму

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Іван Піддубний був тривалий час не лише найкращим борцем світу, а й пристрасним пропагандистом чесності у спорті

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Народні депутати України запропонували називати новітню версію фашизму саме так – рашизмом

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Gоки Закон ще носить декларативний характер для більшості громадян, але процесу отримання компенсацій вже дано початок, а саме - з 22 травня 2023 року

Огляд ринків

Статті • БОРГ-review
Українців хоче чути світ, і люди доброї волі вірять – прийде велика перемога