Суд визнав банкрутом найстаріший велосипедний завод України

5 грудня 2024, 15:25Новини645

Этот материал также доступен на русском

Загальна сума боргу заводу перед усіма кредиторами становить 41,8 млн грн

  • Посилання скопійованоlink copied

Господарський суд Харківської області визнав банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру ПрАТ “Харківський велосипедний завод”.

Відповідне рішення від 25 листопада є у судовому реєстрі, передає liga.net.

Підставою для банкрутства стала заява фізичної особи-підприємиці Олени Хоменко, якій підприємство заборгувало майже 800 тис. грн. Загальна сума боргу заводу перед усіма кредиторами становить 41,8 млн грн.

У процесі процедури розпорядження майном було встановлено, що юридична особа не має жодних активів. Суд також зазначає відсутність дебіторської заборгованості у компанії, яка могла б становити активи підприємства, що унеможливлює задоволення вимог кредиторів. Через це, суд вирішив припинити процедуру розпорядження майном і відправити ПрАТ “Харківський велосипедний завод” на ліквідацію.

Харківський велосипедний завод створили понад сто років тому – у листопаді 1923 року – на базі евакуйованої з Риги під час Першої світової війни й націоналізованої велосипедної фабрики Лейтнера.

У 1926 році підприємство почало виробляти модель велосипеда “Україна”. Інші відомі моделі – “Турист”, “Супутник”, “Прогрес”, “Спорт”.

Нинішня компанія ХВЗ була заснована у 1993 році шляхом реорганізації орендного підприємства “Харківський велосипедний завод iм. Г.I. Петровського”.

Останнім часом виробництво велосипедів відбувалося за давальницькою схемою, надавачем давальницької сировини була фірма “ЮСI”. Вона також виробляє засоби гігієни, косметики й побутової хімії. Обидві компанії мають одного бенефіціара – це Василь Савич.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Матеріали за темою

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Процедура превентивної реструктуризації обіцяє бути найшвидшою процедурою з існуючих сьогодні процедур банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Власники групи компаній “Агромарс” ухиляються від сплати боргів

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
В умовах воєнного стану Україна потребує певних законодавчих змін в сфері банкрутства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Як перевірити власну компанію на платоспроможність та що робити, якщо вона опинилася на межі банкрутства під час війни?

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
Позиція «Агромарсу» й надалі залишається чіткою: коли діє закон - будь-яке банкротство передбачає насамперед відновлення платоспроможності підприємства

Реальний сектор

Статті • Банкрутство
У читача може виникнути питання – для чого подавати одні і ті ж самі заяви кожного тижня, свідомо знаючи, що їх повернуть?