Колізії та конфлікти

Суд вирішив заарештувати облігації ТРЦ Lavina Mall на суму 961,7 млн грн

6 липня 2022, 17:48Новини718

Этот материал также доступен на русском

Цінні папери “ТРЦ Лавина” визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, зокрема, відкритому за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків)

  • Посилання скопійованоlink copied

Голосіївський районний суд Києва ухвалив рішення заарештувати облігації ТОВ “ТРЦ Лавина” (Київ), власника столичного торговельно-розважального центру Lavina Mall, серії “В” на суму 961,7 млн грн, – пише “Інтерфакс-Україна”.

Як повідомляється в ухвалі суду від 11 травня, оприлюдненій в Єдиному держреєстрі судових рішень, низка компаній, які провадять діяльність на фондовому ринку України, вступили в змову зі співробітниками Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку та організували схему з використанням цінних паперів для фальсифікації запасу платоспроможності страховиків.

“Встановлено, що група осіб сприяла випуску безвідсоткових облігацій і виведенню за допомогою облігацій грошових коштів у вигляді виплати доходу з метою мінімізації податкового навантаження та виведення їх у тіньовий (…) оборот і доведення (…) до збитковості ТОВ “ТРЦ Лавина”, – йдеться у документі.

Так, з 2018 року організована схема здійснювалася з метою збільшення витрат і скорочення податкового навантаження у вигляді сплати відсотків за облігаціями за неринковими ставками. При цьому за останні три роки встановлено зниження основних фінпоказників діяльності “ТРЦ Лавина”, а також отримання збитків у 2020 році, зазначає суд.

Як зазначено у рішенні, цінні папери “ТРЦ Лавина” визнано речовим доказом у кримінальному провадженні, відкритому за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків), ч.1 ст.220-2 (фальсифікація фіндокументів і приховування неплатоспроможності), ч.2 ст.209 (відмивання коштів) КК України.

Суд зазначає, що, за даними з відкритих ресурсів, 100% власником “ТРЦ Лавина” є компанія “Іксорія Бізнес Лімітед”, чиїм бенефіціаром є громадянин рф.

Як повідомлялося, ТОВ “ТРЦ Лавина” за підсумками 2020 року отримало 210,8 млн грн чистого збитку проти чистого прибутку розміром 125 млн грн у 2019 році.

ТОВ “ТРЦ Лавина” створено у 2013 році. Основною діяльністю є здавання в оренду та експлуатація власного й орендованого майна. За останніми даними ресурсу opendatabot, статутний капітал становить 359 млн грн, станом на липень 2022 року власником “ТРЦ Лавина” є кіпрська компанія “Іксорія Бізнес Лімітед”. Кінцевим бенефіціаром зазначено Вагіфа Алієва.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Верховний Суд неодноразово звертав увагу на поновлення процесуальних строків, пов'язаних з війною

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
6 липня 2023 року в ВР зареєстровано проєкт Закону № 9462 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень про судовий контроль"

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Часто єдиним ефективним способом призначити особі її заслужену пенсію за віком є лише звернення до суду

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Погане фінансування судів завжди негативно позначається на їх функціонуванні та оперативності

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Крім того, судді розповіли і про закордонний досвід щодо процедури банкрутства та порівняли його з українським

Судова практика

Статті • Стягнення боргiв
Норми законодавства, які допускають неоднозначне або множинне тлумачення, завжди трактуються на користь особи