Суд ухвалив стягнути з рф 1,9 млрд грн за позовом Фонду гарантування вкладів

25 січня 2024, 13:37Новини286

Этот материал также доступен на русском

Ухвалено перше судове рішення за позовами Фонду гарантування вкладів до російської федерації про відшкодування збитків, завданих банку внаслідок збройної агресії рф проти України.

  • Посилання скопійованоlink copied

Ухвалено перше судове рішення за позовами Фонду гарантування вкладів до російської федерації про відшкодування збитків, завданих банку внаслідок збройної агресії рф проти України. 23 січня Господарський суд м. Києва ухвалив рішення про стягнення з рф в особі міністерства юстиції російської федерації понад 1,9 млрд грн шкоди, завданої діями держави-агресора ПАТ “Комерційний банк “Український фінансовий світ” (далі – Банк, ПАТ «КБ «УФС»), справа №910/7444/23.

Нагадаємо, головний офіс та майже всі активи ПАТ «КБ «УФС» знаходились у м. Донецьку та були фактично втрачені внаслідок тимчасової окупації Донецька та інших територій ОРДЛО підконтрольними росії військовими терористичними угрупуваннями. Банк був визнаний неплатоспроможним постановою НБУ від 14.08.2014 “Про віднесення ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК “УКРАЇНСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ СВІТ” до категорії неплатоспроможних”, на підставі чого 15 серпня 2014 р. Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив у ньому тимчасову адміністрацію.

Загальна сума позову за обсягом втрачених активів банку на тимчасово окупованих територіях склала 1,9 млрд грн.

«Судові рішення, які підтверджують відповідальність країни-агресора за завдані збитки, надзвичайно важливі. Оскільки вони закладають правове підґрунтя у перспективі для відшкодування втрат, завданих росією за роки збройної агресії. Це питання економічне та моральне: усі руйнації та збитки, яких зазнали банки та їхні клієнти внаслідок розв’язаної росією війни, має покрити держава-агресор. Такі процеси складні та тривалі, проте Фонд гарантування продовжуватиме роботу з доведення усіх таких фактів у судах», – заявив заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новіков.

Відповідно до законодавства, відповідач може оскаржити рішення суду упродовж 30 днів з дня його оприлюднення.

Довідково. Фонд гарантування вкладів виплатив вкладникам Банку 463,9 млн грн гарантованого відшкодування за вкладами.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Фонд гарантування вкладів поставив собі за мету досягти європейських стандартів гарантування вкладів. Що потрібно зробити, щоб стратегічна ціль стала досяжною перспективою?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
За офіційною статистикою, станом на березень 2021 р. в Україні було зареєстровано 323 кредитні спілки

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
В результаті приватизації держава позбавиться необхідності докапіталізації банку в майбутньому

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Як зміниться кредитний ринок і банківська система, якщо Фонд гарантування вкладів фізичних осіб матиме необмежені права?

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Уривка немає, тому що запис захищений.

ФГВФЛ

Статті • Влада i люди
Майже 47 млрд грн основного боргу і ще 64 млрд грн нарахованих відсотків — загалом понад 111 млрд грн повинен буде перерахувати уряду до 2031 року Фонд…