Колізії та конфлікти

Суд продовжив розслідування крадіжки працівниками СБУ 6 мільйонів доларів

20 грудня 2022, 13:29Новини965

Попередньо суд продовжив слідство до 14 березня 2023 року

  • Посилання скопійованоlink copied

Печерський суд Києва за клопотанням слідчого ДБР продовжив строк досудового розслідування крадіжки із банківських сейфів 6 мільйонів доларів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 8 грудня.

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України за матеріалами 2 управління Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ 21.03.2022 розпочато досудове розслідування за фактом можливого скоєння громадянином державної зради (ч.1 ст.111 ККУ). Працівники СБУ дізнались, що фігурант має індивідуальний банківський сейф у відділенні АТ «Альфа-Банк» за адресою: м. Київ, просп. Голосіївський, 23.

Однак правоохоронці організували обшук у сейфах іншого відділення – «Київське № 12 А-Клуб» АТ «Альфа-банк» за адресою: м. Київ, Столичне шосе, 70. Для цього вони з метою обману підготували і надали на підпис заступнику начальника Головного управління протидії системним загрозам управління державою Департаменту захисту національної державності СБУ документ, що фігурант справи про держзраду у 2020 році відкрив депозитну скриньку в бакнівському відділенні за адресою Столичне шосе, 70.

У подальшому суд видав ухвалу на обшук банківського відділення, яка могла бути виконана лише слідчим чи прокурором. Працівники СБУ 25 березня, самостійно обшукавши банківське відділення, начебто діяли із перевищенням повноважень.

Співробітники Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України, не знаючи про злочинні наміри своїх колег, шляхом віджиму та пошкодження замку примусово відчинили вхідні двері до приміщення банку, що супроводжувалось пошкодженням та виведенням з ладу датчиків відкриття дверей.

25.03.2022 о 10 год. 48 хв. троє працівників СБУ, за версією слідства, за допомогою відшуканого у приміщенні відділення банку ключа, відчинили сховище, проникли всередину і без понятих, аудіо- та відеозапису зламали 90 індивідуальних банківських сейфів і викрали з них 6 334 719 доларів США.

Потім нібито для приховання злочину близько половини готівки співробітники СБУ хаотично порозпихали в сусідні банківські комірки, у тому числі такі, які взагалі ніким не орендувалися. Решту 3,2 млн доларів зловмисники, за версією слідства, таємно винесли з відділення банку і машиною відвезли у невстановлене місце.

До групи, нібито об’єднаної наміром викрадення майна, добровільно увійшли старший консультант (з оперативних питань) 2 управління Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ, якому відводиться роль організатора, а також як співвиконавці двоє старших оперуповноважених 1 сектору 1 відділу 2 управління Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ та інші поки невстановлені особи.

Розслідування за цими фактами розпочали ще 19 квітня 2022-го. 14 вересня трьом працівникам СБУ повідомили підозри у крадіжці майна в поєднанні із проникненням у приміщення в умовах воєнного стану в особливо великих розмірах і організованою групою (ч. 5 ст. 185 КК); перевищенні службових повноважень правоохоронцями організованою групою осіб (ч.2 ст.28, ч.3 ст.365 КК), внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК) і перешкодженні діяльності представника особи по наданню правової допомоги (ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 397 КК).

На початку грудня слідчий ДБР попросив продовжити строк розслідування. Наразі ще планується встановити і допитати осіб з числа співробітників Центру спеціальних операцій «А» Служби безпеки України, які були залучені до обшуку в банку, повторно отримати тимчасовий доступ до інформації операторів мобільного зв’язку, оглянути записи системи відеоспостереження, призначити та отримати результати судової почеркознавчої експертизи та ін.

Попередньо суд продовжив слідство до 14 березня 2023 року.

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Руйнування фіксуються в різних громадах так, аби зберігались метадані світлин – відтак, це можна приймати як докази в судах

Розслідування

Статті • БОРГ-review
У компанії роблять все, щоб забезпечити повноцінну роботу зернового терміналу та підтримку зернового коридору

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Комусь вочевидь доведеться шукати джерела фінансових коштів, з яких вони будуть відшкодувати Віктору Муренку та його партнерам моральні й матеріальні збитки

Розслідування

Статті • Війна з Росією; БОРГ-review
Російський олігарх Анатолій Локтіонов справді хоче допомогти Україні чи боїться санкцій ЄС…

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Після війни з "руснею" нас чекатиме ще одна війна - внутрішня, проти корупціонерів усіх видів

Розслідування

Статті • БОРГ-review
Може виявитися, що Михайлу Добкіну навіть під час війни ніщо не заважає займатися класичним рейдерством, яке він до того ж маскує рекламними статтями й чорним піаром