Проблемні борги

Суд погодився звільнити Демурінський ГЗК від токсичних боргів перед росіянами

1 жовтня 2024, 14:44Новини77

Этот материал также доступен на русском

Борги титанового кар’єру, конфіскованого у росіянина Михайла Шелкова, перейдуть до держави в межах санкцій

  • Посилання скопійованоlink copied

Вищий антикорупційний суд у понеділок, 30 вересня, стягнув у дохід держави права вимоги пов’язаних з Росією компаній до націоналізованого Демурінського гірничо-збагачувального комбінату за договорами позики, кредитними договорами та контрактами на постачання на загальну суму близько $29 млн та майже 7 млн грн.

Про це повідомило Міністерства юстиції.

Рішення ухвалене за позовом Міністерства юстиції в межах санкцій проти колишнього власника ДемГЗК Михайла Шелкова і російської корпорації ВСМПО-Авісма (найбільший виробник титану у світі).

ВАКС задовольнив позов частково, відмовивши у стягненні в дохід держави грошей ВСМПО-Авісма, заблокованих на банківських рахунках.

Судове рішення може бути оскаржене учасниками справи протягом п’яти днів з моменту опублікування повного тексту рішення на сайті Вищого антикорупційного суду.

Демурінський ГЗК – один із п’яти найбільших об’єктів приватизації, які планують продати у 2024 році. Підприємство розташоване у Васильківському районі Дніпропетровської області, розробляє Вовчанське титано-цирконове родовище з запасами 5 млн тонн сировини за бортового вмісту важких мінералів 9%.

Глава державної титанової компанії ОГХК Єгор Перелигін в інтерв’ю LIGA.net казав, що максимальна потужність видобутку Демурінського ГЗК – це десь 400 000 – 500 000 кубометрів руди на рік. Коли Демурінське родовище контролювали росіяни, воно давало їм від 17 000 до 20 000 тонн ільменіту на рік.

Теги
Теги

Не пропустіть важливе!
Підписуйтесь та отримуйте дайжест новин

Щоденно чи щотижня – обираєте ви!

Думка експерта

Бажаєте стати автором borg.expert?

Матеріали за темою

Кабмін

Статті • Влада i люди
Директорат розвитку ринку праці та умов оплати праці Міністерства економіки підготував відповіді на поширені питання зі сфери трудових відносин в умовах воєнного часу.

Кабмін

Статті • Влада i люди
Уряд скористався панікою навколо ескалації на кордонах, щоб викупити частину боргових зобов'язань

Державні підприємства

Статті • Банкрутство; Влада i люди
Міністерство інфраструктури останнім часом «піариться» на гучних проектах, що мають швидше медійний характер. Але не звертають уваги на серйозну проблему, яка стосується річкового транспорту в Україні